Aktualności:

Nasza grupa, czyli wszystko o przyjaźni i wspólnej zabawie

data: 10 września 2021 grupa: NIEBIESKA (5l.)
Jak to zwykle na początku roku bywa, trzeba ustalić ważne dla nas umowy, które sprawią, że wszystkim nam będzie razem przyjemnie i każdy będzie dobrze czuł się w naszej grupie.

Każdy z nas jest inny i każdy jednakowo ważny i potrzebny. W tym tygodniu opowiadalismy dużo o swoich mocnych stronach - każdy mógł powiedzieć, w czym czuje się dobry. Mówiliśmy też sobie nawzajem, co widzimy jako swoje mocne strony. Świetnie nam idzie wzajemne docenianie się - mówienie sobie miłych słów, dziękowanie za drobne gesty przyjaźni i współpracę.

Rozmawaliśmy także o znakach drogowych, które są potrzebne pieszym i kierowcom, by na drodze panował porządek i było bezpiecznie. W naszej grupie tez potrzebne sa takie znaki - stworzyliśmy więc nasz kodeks - umowę z najważniejszymi dla nas zasadami pięciolatkowej grupy.

Choć mamy już opanowane zasady współżycia w grupie, to ich realizacja w praktyce nie zawsze jest łatwa. Czasem pojawiają sie konflikty, rodzą trudne emocje - i my, pieciolatki uczymy się jak radzić sobie w takich sytuacjach. Co możemy zrobić samodzielnie? Czego nie wolno robić podczas kłótni? Jak znaleźć wspólne rozwiązanie? Kiedy szukać pomocy pani? Te wszystkie umiejetności ćwiczymy w przedszkolu od pierwszych dni. W pieciolatkach mamy już kompetencje, by być samodzielni w dogadywaniu się. Przez cały rok będziemy doskonalić te umiejętność.

Więcej aktualności…
kontakt:
olszanska@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 516 194 960, 12 411 82 71
ul. Olszańska 15
31-517 Kraków
współpraca:
praca i staż
przedszkola firmowe