Aktualności:

B jak Bajki, czyli o emocjach w bajkach ukrytych!

data: 21 lutego 2021 grupa: ZIELONA (6L)
Kolejny tydzień lutego rozpoczęliśmy od poznania nowej litery! Tym razem odkryliśmy literkę B, która okazała się punktem wyjścia do naszego bajkowego tygodnia!

Każdego dnia podczas spotkania z różnymi bajkami, odkryliśmy, jak wiele emocji towarzyszyło postaciom w nich wystepującym! Strach przed złym wilkiem, odwaga u Szewczyka, szczeście z powodu złowienia złotej rybki, rozczarowanie, kiedy wybiła północ na balu, miłość do miodu, gniew dostrzeżony w magicznym zwierciadle i wiele wiele innych. 

Okazało się, że każdy z nas ma prawo czegoś się bać, dlatego też ulepiliśmy swoich strażników strachu, którzy dzielnie chronią nas przed ciemnością, pająkami, samotnością, pobieraniem krwi, wysokością czy koszmarami.

Zastanowiliśmy się, czy bycie niewidzialnym byłoby najlepszym rozwiązaniem, gdybyśmy byli źli lub zdenerwowani, a może byłaby to idealna okazja by komuś pomóc lub w tajemnicy przed innymi wyjeść z pudełka ciasteczka.

Dużo radości i śmiechu przyniosły nam bajkowe kalambury, podczas których mieliśmy okazję wcielając się w różne postacie pokazać emocję, które każdemu z nas towarzyszą w codziennym życiu i które coraz łatwiej nam nazwać i z którymi coraz łatwiej sobie radzimy!

Więcej aktualności…
kontakt:
olszanska@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 516 194 960, 12 411 82 71
ul. Olszańska 15
31-517 Kraków
współpraca:
praca i staż
przedszkola firmowe