Aktualności:

Polska to Europa, to Świat! Smaki z zagranicznych kuchni

data: 21 listopada 2020 grupa: NIEBIESKA (5L)
Listopad to miesiąc, w którym przy okazji świętowania Niepodległości częściej wspominamy naszą Ojczyznę. Nasze 5latki poprzez zaglądanie na mapę i do światowych kuchni uczyły się budować poczucie swojego miejsca w świecie, również poprzez budowanie wiedzy o zagranicznych przysmakach!

Kangur zaprasza do rozwijania ekspresji kulinarnej i otwiera nasz zmysł smaku na nowe potrawy. Wielu z nas podejmuje takie wyzwanie w przedszkolnej jadalni, co bardzo cieszy! Ekspresję wzbogacamy poprzez poznawanie smaków Europy i świata. Jeden tydzień to krótka podróż, ale udało nam się odwiedzić europejską Italię gdzie „makaronowo” i „pizzowo” wraz z Pinokiem dowiedzieliśmy się o włoskich przysmakach. Okazało się, że są to dania, które leżą w gustach naszych 5latków bo makaron spaghetti znikał w tym tygodniu z naszych obiadowych talerzy z wielką ekscytacją i smakiem! Inaczej też spoglądamy już na ryż, gdyż Panda Wielka, która opowiadała nam o Chinach i tamtejszej kulturze wyjaśniła nam, ze potrawy z tym składnikiem królują na azjatyckich stołach. Podjęliśmy też wyzwanie posługiwania się pałeczkami i próbowaliśmy znaleźć ich twórcze zastosowanie. Zamieniły się one w kije bilardowe, spinkę do upięcia włosów, wiosła lub strzały do łuku!

Z dużym zaciekawieniem i artystycznym podejściem wykonywaliśmy też prace podczas corocznych warsztatów z gliną. Wykonywanie instrukcji i praca z tym materiałem nie należy do najłatwiejszych, ale nasze 5latki cechują się ambicją i kreatywnością!

Nie zapominamy też o koleżeńskiej zabawie i integracji! Z przyjemnością uczestniczymy w spacerach z "Przyjacielem do pary" i zabawach ogrodowych. Pomimo, że kalendarz wskazuje już listopad, pogoda codziennie zaprasza nas do szaleństw na świeżym powietrzu. Chłód czy wilgotna trawa wcale nam nie przeszkadzają by wspólnie urządzać wyścigi, bawić się w Ninjago czy kreować bazy za drzewami lub w naszym ogrodowym domku. Szczęśliwe przedszkolaki po wspólnych zabawach wracają do przedszkola by tam zdobywać nowe umiejętności i wiedzę podczas zajęć dodatkowych!

Więcej aktualności…
kontakt:
olszanska@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 516 194 960, 12 411 82 71
ul. Olszańska 15
31-517 Kraków
współpraca:
praca i staż
przedszkola firmowe