Aktualności:

W świecie dźwięków i instrumentów

data: 15 maja 2020 grupa: ŻÓŁTA (4L)
Nasze zdalne Kangurowe Przedszkole jest w tym tygodniu pełne dźwięków. A to dlatego, że nasza trzylatkowa grupa ruszył, by poznawać tajemnice muzyki.

Do przedszkola wpadły nutki,
wszystkie miały czarne butki,
czarne szelki i czapeczki
i skakały jak piłeczki. 

Do muzycznej przygody zaprosiły nas nasze nowe znajome - nutki Do, Re oraz Mi. Powitały nas piosenką i opowiedziały o swoim mieszkaniu na pięciolinii. Razem z nimi skakaliśmy i wspólnie się bawiliśmy, a także pomagaliśmy im w odnalezieniu ich miejsca na pięciolinii.

Oprócz tego poznaliśmy również kilka instrumentów - zobaczyliśmy jak wyglądają i posłuchaliśmy jak brzmią. A były wśród nich fortepian, flet, akordeon, werbel, skrzypce oraz trąbka. Sami zabawiliśmy się także w muzykantów, którzy udawali że grają na instrumentach. Oprócz tego sami zbudowaliśmy proste instrumenty i zagraliśmy na nich krótki koncert.

Jak się okazało, muzyka jest też w dźwiękach wokół nas. Można usłyszeć dźwięki przyjemne i nieprzyjemne. Tropiliśmy różne odgłosy i odgadywaliśmy co je wydaje.

Po tym tygodniu nasze uszy są naprawdę wyczulone na muzykę i jeszcze badziej "słyszą" świat! Mamy nadzieję, że już niebawem będziemy mogli "usłyszeć się" na naszym przedszkolu!

Pozdrawiamy!

Więcej aktualności…
kontakt:
olszanska@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 516 194 960, 12 411 82 71
ul. Olszańska 15
31-517 Kraków
współpraca:
praca i staż
przedszkola firmowe