Aktualności:

Czy ogień musi być gorący?

data: 15 maja 2020 grupa: ŻÓŁTA (4L)
W tym tygodniu pogoda nas nie rozpieszczała. Przez większość dni padał deszcz. Nawet słońce chowało się za chmurkami. Co nas ogrzewało w tym czasie? Poznawanie żywiołu ognia!

Nasze zajęcia rozpoczęliśmy od oglądania tajemniczej przesyłki, którą dostała Pani Marta. Okazało się, że pełno w niej było zagadek, których odpowiedzi związane były z ogniem. Dowiedzieliśmy się, że ogień to bardzo ciekawy żywioł, który chętnie współpracuje z wodą, ziemią czy powietrzem. Na dowód tego mogliśmy obejrzeć ciekawe, ogniste eksperymenty. Oprócz tego poznaliśmy też dwa oblicza ognia: pożyteczny i niebezpieczny. Pożyteczny, bo ogień jest nam bardzo potrzebny w codziennym życiu, w czynnościach takich jak gotowanie, ogrzewanie, oświetlanie, a niektórzy potrzebują również ognia do swojej pracy! Jednak pamiętamy przy tym, że w wyniku różnych sytuacji może dość do pożaru, który pokazuje nam niebezpieczne oblicze ognia. Przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa podczas pożaru, oraz numery alarmowe pod jakie należy dzwonić w tego typu zdarzeniach. Nie zabrakło przy tym wszystkim zabawy plastycznej jaką było tworzenie ogniska.

Podczas zajęć dodatkowych poszerzaliśmy słownictwo z języka angielskiego, myśleliśmy twórczo z Panią Weroniką, pilnie ćwiczyliśmy wzorki z Panią Karoliną i dzielnie rozgrzewaliśmy nasze ciała w tańcu z Panią Moniką i poruszankach z Panem Kamilem, od którego dostaliśmy ciekawe zadanie do wykonania: pokazać jak ćwiczymy w naszych domach. W ramach odpoczynku mogliśmy tworzyć z Panią Magdą wspaniałe zwierzaki z gazety, a Pani Kasia i Pani Klaudia przeniosły nas w świat bajkowych opowieści. W przyszłym tygodniu część z nas będzie miała okazję spotkać się ze sobą w przedszkolu, a z pozostałymi przedszkolakami wciąż będziemy się spotykać podczas zajęć zdalnych. To będzie ciekawy tydzień!

Więcej aktualności…
kontakt:
olszanska@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 516 194 960, 12 411 82 71
ul. Olszańska 15
31-517 Kraków
współpraca:
praca i staż
przedszkola firmowe