Aktualności:

W świecie emocji

data: 08 maja 2020 grupa: NIEBIESKA (5L)
Przez ostatnie dwa tygodnie ćwiczyliśmy umiejętności społeczne.

W pierwszym tygodniu zastanawialiśmy się, jakie emocje towarzyszą nam np. w przedszkolu. Kiedy odczuwamy radość, smutek, złość i strach. Rozwiązywaliśmy zagadki sytuacyjne – określając emocje jakie mogą nam podczas nich towarzyszyć. Oprócz tego z dużą dokładnością i szczegółowością zgłębialiśmy wiedzę na temat radości, złości i strachu. Dzięki temu nie tylko wiemy, kiedy dana emocja się pojawia, ale również dowiedzieliśmy się, w jaki sposób z nimi postępować.

W drugim tygodniu wybraliśmy się do Królestwa Przyjaźni. Tam czekały nas zadania związane z umiejętnościami, które powinien posiadać dobry przyjaciel. Czekała nas również niespodzianka - muzyczne powitanie, które miało wywołać uśmiech na naszych twarzach.

Oprócz tego podczas tych dwóch tygodni mogliśmy wziąć udział w zajęciach wzorkowych, myślankach, rysowankach. Mogliśmy poszerzać swoje umiejętności związane z językiem angielskim, a także rozwiązywać rebusy i zdobywać dodatkową wiedzę podczas Klubu Kangurowej Przygody. Nie zabrakło również zabaw ruchowych, tańca z p. Moniką oraz popołudnia z książką. Podczas Kangurowej Szkoły Umiejętności ćwiczyliśmy swoje umiejętności językowe i matematyczne. Czekały na nas również niespodzianki, tj. pląsy i zabawy przy muzyce, taneczna niespodzianka oraz origami Julka.

Wciąż jesteśmy w domu, ale kangurowych przygód nam nie brakuje!

Więcej aktualności…
kontakt:
olszanska@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 516 194 960, 12 411 82 71
ul. Olszańska 15
31-517 Kraków
współpraca:
praca i staż
przedszkola firmowe