Aktualności:

Pierwszy tydzień po feriach...

data: 14 lutego 2020 grupa: POMARAŃCZOWA (6l)
... już za nami! Wrócił czas wspólnej zabawy oraz nauki :)

Poniedziałek rozpoczęliśmy od powtórzenia i utrwalenia litery D podczas zajęć z Metody Dobrego Startu. Motywem przewodnim zajęć był dinozaury. Pani Ela przygotowała dla nas wiele ciekawych ćwiczeń i zabaw. Zdjęcia z zajęć można obejrzeć w naszej galerii. :)

We wtorek poznaliśmy literkę T. Zarówno na zajęciach w dniu poprzednim, jak i tych ważnych elemenetm były ćwiczenia słuchowe na różnicowanie D oraz T.

W środę towarzyszył nam temat Podziemny świat owadów. Wspólnie zajęliśmy rozwiązywaniem krzyżówki składającej się z 145 haseł. Z uwagi na to, że mieliśmy projekt OWADY i jesteśmy specjalistami w tej dziedzienie, z łatwością przyszło nam wykonanie tego zadania.

W tym tygodniu w czwartek odbyły się Żywiołowe Wyzwania, czyli nasz comiesięczny apel. Głównym tematem tego miesiąca była ZIEMIA. Każda z grup miała za zadanie ułożyć puzzle przedstawiające cztery środowiska, mianowicie: las, park, ogród, łąka. Później wraz z Paniami na planszach rysowaliśmy rośliny oraz zwierzęta zamieszkujące te miejsca. Jak, co apel otrzymaliśmy naklejkę - tym razem był to kret. Tradycyjnie na apelu towarzyszyła nam piosenka Ziemia, Wyspa Zielona, do krórej grupa pięciolkatków ułożyła dwie kolejne zwrotki.

W ramach piątkowych zajęć, Panie przygotowały dla nas w sali kino, mieliśmy okazję obejrzeć film Po rozum do mrówek! :)

Więcej aktualności…
kontakt:
olszanska@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 516 194 960, 12 411 82 71
ul. Olszańska 15
31-517 Kraków
współpraca:
praca i staż
przedszkola firmowe