Aktualności:

Wyprawa do wnętrza Ziemi!

data: 28 stycznia 2020 grupa: ŻÓŁTA (4L)
Ten miesiąc to czas zaznajomienia się z żywiołem ziemi- jej bogactwem, darami, ale też budową. Czy wiemy jak zbudowana jest ziemia po której codziennie chodzimy i jakie skarby się w niej znajdują? Czterolatki już wiedzą!

Nasza grupa poznawanie kuli ziemskiej rozpoczęła od budowy modelu. Aby uzmysłowić sobie jej budowę przydało nam się jabłko. Ono tak samo jak nasza planeta ma jądro, czyli pestki, miąższ- płaszcz oraz skórkę czyli ziemską skorupę. Wspólnie zbudowaliśmy plastelinowy model, który po przekrojeniu zobrazował nam warstwy kuli ziemskiej.

W kolejne dni klocki z naszej sali pomogły nam uzmysłowić sobie jak wypiętrzają się góry, lub na czym polega tarcie płyt tektonicznych podczas trzęsienia Ziemi. Weszliśmy też w głąb wulkanu- dzięki filmom i rycinom zobaczyliśmy jak wieli żywioł drzemie pod powierzchnią skorupy ziemskiej!

Badaliśmy i eksperymentowaliśmy też z darami ziemi- solą, węglem, kamieniami, piaskiem oraz glebą. Czy rozpuszczają się w wodzie, jak pachną lub czy przepuszczają wodę?…staraliśmy się poznać właściwości tych wszystkich ziemskich skarbów! Było to niezwykłe doświadczenie by dowiedzieć się jeszcze dodatkowych rzeczy o czymś, co wydaje nam się już tak bardzo znajome z otaczającego nas, codziennego świata.

Po takim żywiołowym i naukowym tygodniu odkrywamy w sobie zmysł badacza! Po feriach wracamy do nauki przez zabawę w temacie naszej planety:)

Więcej aktualności…
kontakt:
olszanska@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 516 194 960, 12 411 82 71
ul. Olszańska 15
31-517 Kraków
współpraca:
praca i staż
przedszkola firmowe