Podróżujemy dookoła Europy

data: 11 stycznia 2020 grupa: ŻÓŁTA (4L)
Na początek nowego roku postanowiliśmy wybrać się w podróż dookoła Europy. Ale, ale…nie była to zwykła podróż! Pantomima pozwoliła nam kursować różnymi środkami transportu, dzięki którym przebyliśmy Europę od Skandynawii po ciepłe kraje południa!

Mapa Europy, globus i flagi- te przedmioty wykorzystaliśmy, aby poznawać europejskie kraje. Na początku, na wielkiej mapie kontynentu, próbowaliśmy odnaleźć Polskę i nasze maleńkie, z tej perspektywy, miasto-Kraków. Następnie szukaliśmy konturów krajów i opowiadaliśmy sobie o miejscach, które naprawdę zwiedzaliśmy z naszymi Rodzicami. Nasza ciekawa mapa kontynentu pozwoliła znależć państwa, w których można przywitać się z Draculą, te w których mieszkali wikingowie lub ojczyznę frytek! Okazało się też,że flagi krajów można również pogrupować- niektóre są do siebie podobne i mają wiele cech wspólnych. To była doskonała lekcja klasyfikowania!

Dowiedzieliśmy się na czym polega Unia Europejska i opowiedzieliśmy sobie w mini-teatrzyku historię przyjaźni między państwami oraz wprowadzenia wspólnej waluty. Wysłuchaliśmy z powagą Hymnu Europy- „Ody do radości”. Wykonaliśmy rownież unijne flagi, które można podziwiać w czterolatkowej galerii sztuki.

We Francji postanowiliśmy trochę pozwiedzać. Odwiedziliśmy wieżę Eiffla oraz największe muzeum -Luwr. Zorganizowaliśmy sobie również pokaz mody- pełen szyku, elegancji i czterolatkowego szaleństwa.

Kolejny dzień to wizyta we Włoszech- ojczyzny makaronów. Uczyliśmy się nazw rodzajów past i bawiliśmy się ucząc włoskich słówek.

Kolejny miesiąc to poznawanie kolejnego żywiołu. Przywitaliśmy się z żywiołem ziemi podczas apelu z resztą kangurowych przedszkolaków. Zastanawialiśmy się wspólnie do czego służą poszczególne dary ziemi- kamienie, węgiel, sól czy gleba. Tematy ziemi i archeologii jeszcze przed nami, ale już teraz poszukujemy miejsc i znalezisk, o których wiedzę moglibyśmy zgłębiać. To będzie dla nas prawdziwe wyzwanie!

olszanska@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 516 194 960, 12 411 82 71