Projekt SAMOLOT- jesteśmy ekspertami!- prezentacja

data: 03 listopada 2019 grupa: ŻÓŁTA (4L)
Ostatni tydzień projektu był nie tylko wypełniony porządkowaniem wiedzy w temacie samolotów, ale również przygotowaniami do prezentacji naszej wiedzy, na którą zaprosiliśmy nasze rodziny, ale równiez naszych kolegów z innych grup podczas prezntacji Grupa-Grupie.

Kolejne dni to czas przygotowań- nasza sala zamieniła się w prawdziwą galerię podniebnych maszyn. W różnych miejscach pojawiły się nasze samolotowe prace plastyczne, które wykonywaliśmy przez ostatnie tygodnie. Modele samolotów z różnych rodzajów klocków,  pace plastyczne wykonywane kredkami, farbami czy plasteliną, te indywidualne i grupowe. Na ścianach zawisły nasze szkice oraz historie osobiste. Wywiesiliśmy również nasze statystyki spacerowe, na których wspólnie, przez ostatnie tygodnie, zapisywaliśmy wypatrzone podczas spacerów kursujące samoloty. Staraliśmy się zadbać również o słodki poczęstunek dla naszych gości- niebiańska galaretka, śmietanowe chmury oraz ciasteczkowe samoloty które wykonywaliśmy wspólnie. Uczestniczyliśmy rownież w spotakniach" Żywiołowych wyzwań". W tym miesiącu odwiedzaliśmy pzredszkolne grupy oglądając ich projektowe dokonania i prezentacje.

Spotkanie z rodzicami, na którym zaprezentowaliśmy się jako prawdziwi eksperci odbyło się w fantastycznej atmosferze! Mogliśmy się pochwalić piosenkami o samolotowych przygodach, pokazać nasze taneczne ruchy do piosenki oraz zadać kilka zagadek. Rodzice spisali się znakomicie! Wspólnie zaprezentowaliśmy fotorelację z przebiegu projektu i dzieliliśmy się zdobywaną wiedzą. Pomimo, iż mamy dopiero cztery lata, postanowiliśmy pokazać, że czas projektu to nie tylko czas zabaw, a jednak wytężonej pracy naszych  głów które poprzez doświadczanie i spotkania z ekspertami chłoną wiedzę z obranego tematu. Na koniec zaprosiliśmy do szybowcowego origami- składaliśmy samoloty z papieru, ozdabialiśmy je fantazyjnie, a chętni mogli sprawdzić ich zasięg puszczając je z naszego okna wprost na płytę lotniska ( w naszym ogrodzie

olszanska@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 516 194 960, 12 411 82 71