Aktualności:

Projekt KOSMOS - rozpoczęty!

data: 06 października 2019 grupa: NIEBIESKA (5L)
Pierwszy tydzień października a my rozpoczęliśmy 5latkowe projektowe zmagania.

Cieszymy się bardzo, że tym razem będziemy odkrywać tajemnice KOSMOSU. W ostatnich dniach przygotowaliśmy mapę „kosmicznej wiedzy”. Okazało się, że nasza wiedza na ten temat jest naprawdę duża. Jednak pojawiło się w nas wiele pytań, które wspólnie spisaliśmy. Teraz spróbujemy znaleźć na nie odpowiedzi. Wiele z nich dotyczyło planet, gwiazd, meteorytów. Inne zaś odnosiły się do rakiety i działań astronauty, a także zjawiska nocy i dnia.

Nie zabrakło też twórczych zadań. Każdy z nas miał szansę wybrać kreatywną kartę, która najbardziej kojarzyła nam się z kosmosem. Następnie dzieliliśmy się naszymi pomysłami i skojarzeniami. Potem dorysowywaliśmy brakujęce elementy. Pomysłów nam nie brakowało!

W czwartek wzięliśmy udział w naszym comiesięcznym skotkaniu – apelu. Rozpoczęliśmy go nauką kolejnych zwrotek tegorocznego hymnu „Ziemia, wyspa zielona”. Nasze kolejne zadania dotyczyły projektów. Każda z grup przygotowała ruchową zagadkę, której rozwiązaniem był temat projektu. Następnie przyporządkowywaliśmy przedmioty pasujące do tematów projektów. Na zakończenie oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnie zaśpiewanego humnu o kangurowym Przedszkolaku.

W piątek dotarł do nas list od „kapitana Piotra”. Przeszliśmy z sukcesem szkolenie na astronautę. Wykonaliśmy wszystkie postawione przed nami zadania. Wykazaliśmy się koncentracją, bystrym umysłem, spostrzegawczością, sprawnością fizyczną, twórczym myśleniem oraz umiejętnością współpracowania. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wiadomości od „kapitana Piotra”. Mamy nadzieję, że kolejne zadania będą poszerzać naszą wiedzę o KOSMOSIE.

Więcej aktualności…
kontakt:
olszanska@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 516 194 960, 12 411 82 71
ul. Olszańska 15
31-517 Kraków
współpraca:
praca i staż
przedszkola firmowe