Ja i moja grupa

data: 16 września 2019 grupa: ZIELONA (3l.)
W tym tygodniu udało nam się nauczyć prawie wszystkich imion dzieci z Zielonej Grupy.

Próbowaliśmy odnaleźć podobieństwa w naszym kolorze włosów oraz ubrankach jakie nosimy. Bawiliśmy się też w „znikanie” jednego dziecka pod materiałem i odgadywanie po butach, kim jest ta osoba. Szło nam to dość sprawnie.

Każdy z nas już wie także, jaki kangurek mu towarzyszy w przedszkolu- rozpoznaje swoje znaczki w szatni oraz w sali. Zabawa w odnajdywanie swojego kangurka na krześle ustawionym na dywanie sprawiła nam wiele radości i z dumą siadaliśmy na wypatrzonym krzesełku z odpowiednim znaczkiem. Zapoznaliśmy się  z dokładnym planem dnia i tygodnia. Wiemy już, jakie zajęcia poranne i popołudniowe nas czekają i co się na nich robi. Są to zajęcia z angielskiego, śpiewanki, na których uczymy się hymnu przedszkola oraz wiele innych piosenek,  Poruszanki, czyli wyginam śmiało ciało i zajęcia  przyrodnicze w Klubie Kangurowej Przygody. Na pewno nie będziemy się nudzić i wiele uda nam się nauczyć.

Oprócz tego stworzyliśmy zasady, jakie będą nas obowiązywać w grupie i przedszkolu. Wiemy, jak się zachowywać na jadalni. Doskonalimy także ustawianie pociągu do poruszania się po przedszkolu i chodzenie w parach na spacerze.

olszanska@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 516 194 960, 12 411 82 71