Aktualności:

Co potrafią moje ręce?

Zabawa w ogrodzie, origami, Ogród Botaniczny czyli pierwszy tydzień lipca za nami.

Korzystając z pięknej pogody, spędzaliśmy aktynie czas w naszym przedszkolnym ogrodzie. Budowaliśmy zamki z piasku, bawiliśmy się w berka i w policjantów, graliśmy w piłkę nożną, rysowaliśmy piękne rysunki i składaliśmy samoloty, a także ozdabialiśmy je w kąciku plastycznym. Następnie wspólnie puszczaliśmy je i sprawdzaliśmy jak daleko dolecą. Czas upływał nam również na puszczaniu baniek mydlanych i budowaniu budowli z klocków i domino.

Na zajęciach tworzyliśmy fantastyczne obrazki z origami. Zrobiliśmy m.in. żabki i bociana, sowy, biedronki i kwiaty, żółwie i rybki, które mogliście podziwiać na naszych tablicach w korytarzu. Nasze palce ćwiczyliśmy także podczas tworzeniu obrazków z koralików. Dzięki naszej cierpliwości i wytrwałości powstały kolorowe serca, zawieszki, pizza, skrzynia ze skarbem i wiele innych wspaniałych rzeczy, z których jesteśmy dumni! Podczas odpoczynków nawzajem masowaliśmy się, a przy okazji ćwiczyliśmy nasze ręce.

Pod koniec tygodnia wybraliśmy się na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego, gdzie odwiedziliśmy najstarszą w Polsce stację meteorologiczną. Pan meteorolog opowiedział nam o swojej pracy oraz o tym jak wykonywane są pomiary takich elementów pogody jak wiatr, temperatura czy opad deszczu. Po zajęciach wraz z Paniami wyruszyliśmy na spacer alejkami ogrodu wśród różnych gatunków drzew, krzewów i kwiatów.

Był to aktywny tydzień, a wiele jeszcze przed nami!

Więcej aktualności…
kontakt:
olszanska@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 516 194 960, 12 411 82 71
ul. Olszańska 15
31-517 Kraków
współpraca:
praca i staż
przedszkola firmowe