Wakacje tuż, tuż

data: 27 czerwca 2019 grupa: NIEBIESKA (5L)
Siedem cudów świata, czyli najpiękniejsze zakątki Ziemi były czerwcowym wprowadzeniem do tematu zbliżających się wakacji.

Początek wakacji to przede wszystkim Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego. Tym razem wszystko rozpoczęło się po południu. Nasi Rodzice czekali na nas w przedszkolnym ogrodzie, a my przywitaliśmy ich wspólnie zaśpiewaną piosenką "Dzielni samodzielni". Potem przydzieleni do grup (gąsienic, wielbłądów, słoni i żyraf) rozpoczęliśmy zabawy, które podsumowywały nasz Samodzielny Rok. Ćwiczyliśmy swoje ręce, nogi, głowy, biodra itd. podczas wspólnych zabaw przy pląsach. Wykorzystywaliśmy wiedzę na temat zmysłów podczas układania wspólnego domino. Sprawdzaliśmy naszą pamięć (głowę), kiedy rozwiązywaliśmy zagadki dotczące naszych projektów. Udało nam się przy tym wspólnie ułożyć puzzle. No i mieliśmy chwilę na zrelaksowanie naszego ciała podczas masażyków. Na koniec każda grupa udała się do sali. Tam wspólnie z Rodzicami zaśpiewaliśmy Hymn Kangurowego Przedszkola. Ku naszemu zaskoczeniu Rodzice przygotowali dla nas niespodziankę - zaśpiewali zwrotkę o kangurowych Rodzicach. Potem dostaliśmy "torbę pełną niespodzianek". Na koniec  mogliśmy skosztować wiele różnych smakołyków przygotowanych przez naszych Rodziców.

I tak zakończył się "Samodzielny Rok", zapraszając nas tym samym do wakacyjnego odpoczynku.

A w następnych dniach wspólnie zastanawialiśmy się co warto zabrać ze sobą na wakacje. Mogliśmy też opowiedzieć, gdzie w tym roku będziemy spędzać wakacje. Słuchaliśmy też opowiadania i wiersza, które wprowadzały nas w temat wakacji. Oglądaliśmy liczne widowkówki regionów Polski, które najczęściej są odwiedzane. Graliśmy też w wakacyjne memo oraz dobieraliśmy obrazki, których nazwy ze sobą się rymowały - te gry warto wykorzystać, kiedy pojawi się nuda.

Najbardziej jednak cieszyły nas wyjścia do przedszkolnego ogrodu. Tam pomysłów na zabawę nie brakuje. Bawimy się w piaskownicy, kręcimy na karuzeli no i oczywiście to, co lubimy najbardziej... dużo biegamy!

olszanska@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 516 194 960, 12 411 82 71