Aktualności:

Pięciolatki zwiedzają Australię!

data: 08 marca 2019 grupa: NIEBIESKA (5l)
Za nami kolejna podróż po kontynentach! Tym razem postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się najmniejszemu kontynentowi na Świecie, czyli Australii.

Zanim wyruszyliśmy w podróż w nieznane, poznaliśmy różne sposoby dotarcia do celu naszej wyprawy! Odkryliśmy również kierunki (północ, południe, wschód i zachód) dzięki którym łatwiej nam było dopłynąć i dolecieć do Australii.

Gdy dotarliśmy do celu od razu odwiedziliśmy plemię rdzennych mieszkańców Australii czyli Aborygenów. Wspólnie z nimi zagraliśmy na instrumencie zwanym Didjeridoo. Poznaliśmy również malarstwo plemienne i wzorując się na nim namalowaliśmy piękne obrazy przedstawiające kangura.

Przemierzając Australię poznaliśmy wiele nietypowych zwierząt np dziobaka, oposa, kukaburę, psa dingo i misia koalę. Najbardziej podobało nam się naśladowanie skoków kangura, podczas pokonywania toru przeszkód.

Na zakończenia tygodnia wybraliśmy się do Harcówki, gdzie wspólnie korzystaliśmy z słoneczka, grając w piłkę, rysując kredą i zjeżdżając ze zjeżdżalni!

 

Więcej aktualności…
kontakt:
olszanska@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 516 194 960, 12 411 82 71
ul. Olszańska 15
31-517 Kraków
współpraca:
praca i staż
przedszkola firmowe