Aktualności:

Projekt OWAD rozpoczęty!

data: 07 października 2018 grupa: NIEBIESKA (5l)
Wraz z rozpoczęciem października rozpoczęliśmy nasz projekt – OWAD.

Był to intensywny czas. Na początku zastanawialiśmy się co wiemy o naszych małych przyjaciołach. Okazało się, że bardzo dużo! Mimo tego jesteśmy spragnieni wiedzy. Wszystkie pytania spisaliśmy, aby o niczym nie zapomnieć, gdy będą nas odwiedzać eksperci.

Oglądając zdjęcia zobaczyliśmy, że istnieje wiele rodzajów owadów, które nie latają! Poznaliśmy m.in. skorka, jętkę (która nie potrafi chodzić mimo, że ma odnóża) oraz pchłę ludzką (która potrafi przeskoczyć nawet 2 metry!). Zachwyciły nas barwne motyle oraz wiemy dlaczego konik polny i modliszka są zielone. A czy wiecie, że modliszki są tak szybkie, że potrafią złapać muchę w locie?

W minionym tygodniu spotkaliśmy się z innymi przedszkolakami na Kangurowym Apelu „Zmagania Samodzielniaków”, gdzie zastanawialiśmy się „Co potrafią moje nogi?” Była to wspaniała rozgrzewka przed naszymi wycieczkami. Również udaliśmy się z wizytą do Pracowni i Muzeum Witrażu, gdzie na zakończenie warsztatów każdy z nas miał szansę zrobić witraż, który przedstawiał ważkę albo pszczołę!

Tyle wspaniałych i niezwykłych rzeczy skrywają owady. Nie możemy się doczekać co przyniesie kolejny tydzień projektu.

Więcej aktualności…
kontakt:
olszanska@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 516 194 960, 12 411 82 71
ul. Olszańska 15
31-517 Kraków
współpraca:
praca i staż
przedszkola firmowe