Entliczek pentliczek czerwony stoliczek, czyli Twórcze oblicza jesieni!

data: 30 września 2018 grupa: NIEBIESKA (5l)
Czekaliśmy na jesień z zapartym tchem! Kolorowe liście, kasztany, kolejny projekt badawczy i ogrom pomysłów, co robić, gdy za oknem pada deszcz! Jesień to także Kulinarne powitanie jesieni w naszym przedszkolu, do którego skrzętnie się przygotowaliśmy.

Zacznijmy jednak od początku! Pierwsze dni jesieni spędziliśmy na świeżym powietrzu, poszukując symboli jesieni! Znaleźliśmy smaczne orzechy w naszym ogrodzie, kieszenie wypełniliśmy kasztanami podczas spacerów, a buzie zakosztowały jesiennych owoców w trakcie przygotowywania smakowitych powideł! Przeliczaliśmy dary jesieni, uczyliśmy się o nich piosenki i jak na twórczych przedszkolaków przystało, zamienialiśmy w różne rzeczy! Mieliśmy wiele radochy, kiedy liść za pomocą kilku kresek stawał się żyrafą z długą szyją, a kasztan dzięki plastelinie zaczynał wyglądać, jak mała myszka! Zamienialiśmy również nasze ciała w jesienny parasol, a palce zarówno u rąk, jak i u nóg potrafiły wystukać deszczowe melodie! Nasze zwinne dłonie szybko usuwały pestki ze śliwek oraz mieszały pyszne ciasto! Nasze stopy z każdym dniem pokonywały coraz to dłuższe trasy podczas spacerów i wycieczek. A to dopiero początek złotej jesieni! Już się nie możemy doczekać tego, co będzie na nas czekało już niebawem!

olszanska@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 516 194 960, 12 411 82 71