W Kangurowym Przedszkolu - poznajemy się

data: 11 września 2017 grupa: POMARAŃCZOWA (3l)
Ostatni tydzień dostarczył przedszkolakom wiele nowych wrażeń.

Tematem tygodnia było poznawanie siebie wzajemnie. Przedszkolaki dostrzegały różnice miedzy sobą, a resztą grupy dokładnie się sobie przyglądając również w lusterkach, gdzie potem swoje odbicie przenosili na prace plastyczne. Poznaliśmy także przyjaciół kangurka, którzy tak jak my chodzą do przedszkola. Razem z nimi ustaliliśmy wspólne zasady naszej grupy i stworzyliśmy „Kodeks Przedszkolaka”. Trzylatki maja także już za sobą pierwszy, wspólny dla całego przedszkola Kangurowy Plener Artystyczny tzw. Apel, który wprowadził nas w nadchodzący miesiąc. Podczas Apelu udało się nam zaliczyć na medal test z wiedzy o grupach. Przedszkolaki poznały również rytuał świętowania urodzin w naszej grupie, miały okazję przymierzyć urodzinową czapeczkę i sprawdzić jak to jest być solenizantem. Tydzień zakończyliśmy na słodko ozdabiając urodzinowe muffinki pachnącymi i słodkimi dekoracjami. Dodatkowo nasza grupa Kangurkowa pierwszy raz wyruszyła na spacer w iście śpiewającym stylu. Miłym zaskoczeniem dla nas były też odwiedziny grupy czterolatków, którzy przyszli by nauczyć nas nowej piosenki. „Stryjek Abraham” – bo tak nazywała się ta piosenka, szybko została przyswojona przez nasze trzylatki.

Pierwszy tydzień września za nami, a my kończymy go śpiewająco wspominając pierwsze zajęcia z rytmiki:

Pożegnajmy się jak kotki miau, miau, miau,
Pożegnajmy się jak pieski chau, chau, chau,
Pożegnajmy się jak kozy bee, bee, bee
Ja żegnam siebie, Ty żegnasz mnie.

olszanska@kanguroweprzedszkole.edu.pl
ul. Olszańska 15