Kangurowa Szkoła

Nasze ekspedycje:

Wycieczki po Krakowie

data: 15 listopada 2019 grupa: 3 latki grupa żółta
W ostatnim czasie grupa 3-latków zgłębiała tajemnice Krakowa. Uzupełnieniem wiadomości zdobytych podczas zajęć były nasze grupowe wycieczki.

Najpierw wybraliśmy się do Żywego Muzeum Obwarzanka, gdzie poznaliśmy historię tego tradycyjnego krakowskiego wyrobu. Dowiedzieliśmy się z jakich składa się on składników oraz jak przebiega proces produkcji. Okazuje się, że kluczowym etapem jest obwarzanie, czyli wkładanie obwarzanka do naczynia z gorącą wodą, zanim trafi do pieca. W muzeum zrobiliśmy własne obwarzanki. Pachniały tak pysznie, że musieliśmy skosztować ich od razu po wyjściu. Zrobiliśmy więc sobie małą ucztę na Plantach.

Celem naszej kolejnej wycieczki była Wisła oraz znajdująca się przy wzgórzu wawelskim rzeźba Smoka Wawelskiego. Podczas tej wyprawy towarzyszyły nam piosenki „Płynie Wisła płynie” oraz smocza piosenka „Głowa, ramiona, ogon, paszcza”. Smokowi najwyraźniej szczególnie spodobała się ta druga, gdyż zaraz po odśpiewaniu jej przez dzieci, z aprobatą zionął ogniem ;)

Choć niektórzy woleli podziwiać smoka z dystansu, w naszej grupie znaleźli się i śmiałkowie, którzy przykładem szewczyka Skuby zbliżyli się do Smoka, a nawet dopytywali, jak mu smakowała owca i czy nie jest mu czasem zimno... Ale Smok ma podobno swoje sposoby, aby się ogrzać :) :) ;)

Inne wyprawy…
a.larysz@kanguroweprzedszkole.edu.pl