Kangurowa Szkoła

Nasze ekspedycje:

Centrum Ogrodnicze Łuccy

data: 14 października 2019 grupa: 3 latki grupa żółta
W ramach projektu „Drzewo” wybraliśmy się na wycieczkę do Centrum ogrodniczego Łuccy, aby przyjrzeć się tam różnym gatunkom drzew i zakupić sadzonkę do naszego ogrodu.

Byliśmy także ciekawi, jakie drzewka owocowe uda nam się tam spotkać. Po drodze rozglądaliśmy się uważnie i poszukiwaliśmy różnych elementów wykonanych z drewna. Dostrzegliśmy wiele drewnianych płotków, ale także drewniane elementy budynków. Nasz wzrok przykuł także punkt gastronomiczny „Osada”, gdzie prawie wszystko wykonane było z drewna.

W centrum ogrodniczym zafascynowała nas różnorodność okazów. Byliśmy bardzo zainteresowani, jak nazywają się poszczególne gatunki. Poszukiwaliśmy karteczki z opisem na niemal każdym drzewku. Znaleźliśmy tam także kolejne przedmioty wykonane z drewna: skrzynki, karmniki i budki dla ptaków, elementy dekoracyjne, wiklinowe koszyczki… Wybraliśmy także piękne drzewko do wsadzenia. Już niebawem w naszym ogrodzie zamieszka buk.

Wracając, zajrzeliśmy także do sklepu z panelami i drewnianymi schodami. To niesamowite, jak wiele rzeczy da się wykonać z drewna :)

Inne wyprawy…
a.larysz@kanguroweprzedszkole.edu.pl