Kangurowa Szkoła

Nasze ekspedycje:

Wycieczka do ZOO

data: 28 września 2019 grupa: 3 latki grupa żółta
W piątek 27 września wybraliśmy się na wycieczkę do zoo. Dopisała nam wspaniała pogoda, co dodatkowo umiliło nam nasz spacer.

Do zoo spod przedszkola wyruszyliśmy autobusem. Z zaciekawieniem podziwialiśmy widoki zza okna.

Tuż przy bramie zoo dostrzegliśmy pierwsze zwierzęta – były to słonie. Spacerując po ogrodzie zoologicznym, staraliśmy się znaleźć takie zwierzęta, które można spotkać na wsi. Wśród ptaków, poza kolorowymi papugami, zaciekawiły nas kaczki, spacerujący paw i stojące na jednej nodze bociany. Rozśmieszyły nas „kłócące się” o rybę pelikany.

Podziwialiśmy także dzikie koty, które w większości miały akurat czas odpoczynku i wylegiwały się w różnych zakamarkach swoich klatek.

Czas w zoo upłynął nam bardzo szybko, a na koniec czekała nas jeszcze mała przygoda. Nasz autobus, którym mieliśmy wracać do przedszkola, odjechał i musieliśmy poczekać chwilę na kolejny. Jednak z wycieczki wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni. Po powrocie z entuzjazmem wspominaliśmy naszą wyprawę!

Inne wyprawy…
a.larysz@kanguroweprzedszkole.edu.pl