Kangurowa Szkoła
Szkolimy Nauczycieli
Pstryk
Twórcze przedszkole
Co jemy w Kangurowym Przedszkolu
Projekty Badawcze
Rodzice w przedszkolu
Co słychać w Kangurze
Hop Siup
Myślanki
Kangurowa Księgarnia

Nasze ekspedycje:

Sąsiedzkie wyprawy bliższe i dalsze

data: 30 listopada -1 grupa: 3 latki grupa żółta
Tydzień dotyczący naszych sąsiadów sprzyjał różnego rodzaju wyprawom i nawiązywaniu rozlicznych – przede wszystkim, ale nie nie tylko dobrosąsiedzkich kontaktów.

Z radością wędrując niemal codziennie ulica Hofmana witaliśmy wszystkie napotkane osoby – znajome i mniej znajome. Ze znajomych na pewno pamiętamy już właściciela psa Maksa Maks to wilczur z groźnym głosem, ale chyba zaprzyjaźniony już nami oraz panią sąsiadkę pielęgnująca ogródek na końcu naszej ulicy. Z mniej znajomych udało się nam nawiązać przyjazne relacje z panem „od koparki”, który na ul. Zaścianek kopał głębokie doły pod rury gazowe, o czym nam opowiedział pozwalając też pooglądać jak konserwuje soją maszynę. A potem wdawaliśmy się w rozmowę z panami z zielni miejskiej, którzy na nasza specjalną prośbę (przerwali bezcenny fajrant) i pokazali nam jak potrafią przy pomocy swojej dmuchawy roztańczyć jesienne liście. Otrzymali ogromne brawa, ale nie ma się co dziwić – widowisko było przepiękne.

Nie sposób nie wspomnieć też o naszej pierwszej regularnej wyprawie, której celem był salon fryzjerski. Bardzo miła pani pokazała nam swoje różne akcesoria do pielęgnacji włosów – szczotki (ileż ich było…) suszarkę (dmuchała prawie jak „odkurzacz” do liści), szampony i perfumy do włosów. Byliśmy tak rozentuzjazmowani, że każdy chciał zasiąść na fotelu klienta a nawet mało brakowało, by gotów był umyć sobie głowę i podciąć grzywkę.

Jak cudownie mieć tak życzliwych sąsiadów!

Z pozdrowieniami 2.5-latki z paniami

Inne wyprawy…
kontakt:
a.larysz@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 12 / 425 28 18
ul. Hofmana 9
31-210 Kraków
współpraca:
praca i staż
przedszkola firmowe