Nasze ekspedycje:

Muzyka i magia w Operze Krakowskiej

data: 07 grudnia 2017 grupa: 5 latki grupa niebieska
Święty Mikołaj zrobił nam w tym roku nie lada niespodziankę: nie tylko podarował nam z samego rana 6 grudnia worek pełen prezentów a dodatkowo podarował nam wyjście do Opery i to w ten sam dzień.

Dobrze, że Pani Agatka zdążyła szybko zawiadomić Rodziców o tej niespodziance i zorganizować z Panią Elą i Dorotką wcześniejsze śniadanie:-) I tak wyruszyliśmy na podbój Opery Krakowskiej. W drodze z przystanku naszą uwagę zwróciła ogromna bombka, przez którą mogliśmy wszyscy przejść jak przez tunel. W operze sprawnie zostawiliśmy nasze kurtki w szatni po czym zajęliśmy wyznaczone miejsca. Spektakl muzyczny zachwycał instrumentalną muzyką wykonywaną na żywo, efektami specjalnymi (parą z czarów i "wystrzałami" konfetti) oraz całą gamą operowych głosów. Była to historia o czarowniku, który za pomocą muzyki umie wyczarować wiatr, burzę oraz morze. Jednak jego specjalnością jest czarowanie muzyką bajek. I tak wyczarował na naszych oczach bajkę o Kopciuszku, Czerwonym Kapturku oraz Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach, których zagrały chętne dzieci z widowni.

Inne wyprawy…
a.larysz@kanguroweprzedszkole.edu.pl