Nasze ekspedycje:

Wycieczka do apteki

data: 17 listopada 2017 grupa: 2.5-latki GRUPA CZERWONA
Szanowni Rodzice!

I stało się! Grupa 2,5-latków trochę z zaskoczenia, nie zważając na deszczową pogodę wyruszyła do apteki na swoją pierwszą wycieczkę:)

Idąc pięknie w parach pokonaliśmy dosyć krótki odcinek trasy i już byliśmy w aptece "Pod Kopcem". Co prawda idąc bardzo fascynowały nas mijane samochody, autobusy i traktory ale już wchodząc do apteki skupiliśmy się na tym bardzo, aby poprosić o bandaże, plasterki i sól fizjologiczną. Pani w aptece bardzo serdecznie nas przywitała i życzyła nam dużo zdrowia. I bardzo się uśmiała, kiedy zapytała nas, co kupuje się w aptece a Miron z Olkiem odpowiedzieli, że...lizaki!

Po zakupach zwróciliśmy jeszcz uwagę na nieco nietypowy pojemnik na zużyte i przetreminowane lekarstwa, który stał w aptece i dzielnie trzymając zakupy w siateczne ruszyliśmy z powrotem do przedszkola.

Trochę dłużyło się nam wychodzenie pod górke ale bardzo ucieszył nas widok naszego budynku z kangurem na płocie:) W sali rozpakowaliśmy zakupy i jezcze raz przypomnieliśmy sobie, co można znaleźć w apteczce i do czego służą nasze apteczne zakupy.

To była bardzo udana wycieczka. Oby każda następna wycieczka rownież taka była:)

Inne wyprawy…
a.larysz@kanguroweprzedszkole.edu.pl