Nasze ekspedycje:

Wycieczka do sklepu zoologicznego

data: 19 października 2017 grupa: 5 latki - grupa żółta
Jak wyglądają mieszkanka chomików?

Co jest potrzebne do hodowli chomika? Jak wyglądają małe chomiczki? Na te i inne pytania szukaliśmy odpowiedzi w sklepie zoologicznym mieszczącym się w Galerii Krakowskiej. 

W samym sklepie przywitała nas miła pani ekspedientka, która stała się naszą przewodniczką po zawiłych alejkach sklepu i odpowiedziała na wszystkie nasze pytania. 

Obejrzeliśmy dokładnie dwa urocze chomiki, które sąsiadowały z innymi gryzoniami. Chomiki te nie wydawały się zainteresowane naszą wizytą, bo właśnie ucięły sobie drzemkę. A my skupiliśmy się na wyposażeniu klatki. Pani pokazała nam poidełka, miseczki, watkę pełniącą rolę kołderki i oczywiście żwirek, który służy chomikowi za miękkie podłoże, ale jest też jednocześnie toaletą. 

Postanowiliśmy zorganizować w przedszkolu mieszkanko dla chomika. Mamy już akwarium, dokupiliśmy żwirek, kołowrotek, miseczkę... i śmieszną tabliczkę na drzwi naszej sali z napisem "Uwaga! Tu jest terytorium chomika!". 

Wycieczkę można uznać za cenną z perspektywy badawczej i rozrywkowej. Ciekawe, co uda nam się odkryć w kolejnych dniach...

 

Inne wyprawy…
kontakt:
a.larysz@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 12 / 425 28 18
ul. Hofmana 9
31-210 Kraków
współpraca:
praca i staż
przedszkola firmowe