Nasze ekspedycje:

Warsztaty w Muzeum Archeologicznym

data: 22 czerwca 2017 grupa: 5 latki - grupa żółta
Jak malowali nasi przodkowie?

W tym tygodniu wybraliśmy się do Muzeum Archeologicznego, by wziąć udział w warsztatach o malarstwie jaskiniowym. Na miejscu zachwyciły nas tajemnicze gabloty z figurkami tygrysów szablozębnych, mamutów i innych prehistorycznych zwierząt. Wszyscy zareagowali okrzykami podziwu, a Pani Przewodnik niezwykle się cieszyła słysząc niekończące się „woooowww”.

Podczas warsztatów oglądaliśmy malowidła, które w oryginale znajdują się we francuskiej jaskini Lascaux. Dowiedzieliśmy się, że ludzie od pradziejów chcieli przekazać swoim następcom informacje o tym, jak zdobywać pożywienie. Używali do tego węgla, gliny, soku różnych roślin… Nie mieli przecież farb, i w co trudno było nam uwierzyć, nie mieli także latarek! Malowali przy świetle ognia, który był w tamtych czasach niezwykle ważny.

Na koniec warsztatów mogliśmy sami namalować własne malowidła. Różne kolory gliny i węgiel bardzo nam się spodobały. Byliśmy bardzo dumni z efektów naszej pracy. Ciekawe, czy prehistoryczni artyści doceniliby naszą twórczość.

Inne wyprawy…
kontakt:
a.larysz@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 12 / 425 28 18
ul. Hofmana 9
31-210 Kraków
współpraca:
praca i staż
przedszkola firmowe