Nasze ekspedycje:

Spacerkiem między domami z różnych stron świata

data: 12 czerwca 2017 grupa: 4 latki grupa niebieska
Z okazji Dnia Dziecka dzieci z naszej grupy razem ze starszymi koleżankami i kolegami wybrały się do Parku Edukacyjnego Wioski Świata.

Na miejscu przywitał nas charyzmatyczny przewodnik i w pełnym słońcu ruszyliśmy na podbój świata. Najpierw zawitaliśmy do domu afrykańskiej rodziny. Okazało się, że taki dom ma maleńkie okna, przez co w środku jest niezbyt jasno ale także dzięki temu chłodniej niż na zewnątrz. Dowiedzieliśmy się także, że dzieci z Afryki muszą same robić sobie zabawki - dzieciom szczególnie spodobał się model samochodu wykonany z poskręcanych drucików. Następnie przenieśliśmy się do przewiewnego i przestronnego domu na palach z Papui Nowej Gwinei. Wykonany w całości z drewna usytuowany wysoko ponad poziomem ziemi chroni jego mieszkańców przed zalaniem wodą podczas intensywnych opadów deszczu. Przy kolejnym domku dzieci musiały wykazać się zwinnością i przejść przez wąski i niski tunel prowadzący do igloo...Nie było ona wykonane z brył lodu jednak to nie przeszkadzało wyobrazić sobie, że ukrywamy się w nim przed niedźwiedziem polarnym. Na koniec trafiliśmy do potężnego tipi należącego kiedyś prawdopodobnie do wodza Indian, który pozostawił w nim swój pióropusz, fajkę praz indiańską zbroję. Pełni wrażeń po tej dynamicznej podróży po świecie wróciliśmy autobusem w okolice Kopca Kościuszki w stamtąd spacerkiem przeszliśmy z powrotem do przedszkola.

Inne wyprawy…
a.maslarz@kanguroweprzedszkole.edu.pl