Nasze ekspedycje:

Wioski Świata

data: 05 czerwca 2017 grupa: 4 latki - grupa żółta
Jak mieszkają ludzie w różnych zakątkach świata? Jak wyglądają ich domy?

Na te pytania mogłyby całkiem śmiało odpowiedzieć wszystkie dzieci z naszego przedszkola. W ramach Dnia Dziecka wybraliśmy się do Wiosek Świata – miejsca, gdzie zbudowane są modele domów z różnych kontynentów.

Ks. Jan – nasz przewodnik, z niezwykłą energią opowiadał nam o życiu rodzin z różnych zakątków Ziemi. Pokazywał afrykańskie zabawki i instrumenty, które dzieci samodzielnie wykonały z kawałków drutu, kartonu i plastiku. Okazało się, że mimo odległości i różnic w stylach życia, fantazja i pomysłowość dzieci jest bardzo podobna. Kiedy ks. Jan pokazał metalowy wózeczek z pudełkiem kartonowym, my od razu wiedzieliśmy, że to ciężarówka. Sami przecież wykonaliśmy mnóstwo fantastycznych, recyklingowych zabawek w ramach Eko-miesiąca.
Podczas wycieczki zachwycaliśmy się domkiem zbudowanym na drewnianych palach i wiszącym w nim wygodnym hamaku. Wchodziliśmy do tajemniczego igloo i wyobrażaliśmy sobie, że chowamy się przed niedźwiedziem polarnym. Ks. Jan opowiadał nam również o azjatyckim jaku, który daje zdrowe mleko i ciepłą wełnę na ubrania.
Na koniec odwiedziliśmy mieszkanie wodza Indian. Przymierzaliśmy prawdziwy pióropusz i zbroję Indianina. Okazało się, że żona wodza – Pędząca Gazela i ich syn Pędząca Stopa mieli całkiem inne ubrania niż my. Ciekawe, czy byłoby nam wygodnie w strojach ze skóry…

Inne wyprawy…
a.maslarz@kanguroweprzedszkole.edu.pl