Kangurowa Szkoła
Hop Siup
Rodzice w przedszkolu
Myślanki

Moje przedszkole w matematycznej odsłonie

data: 10 września 2021 grupa: 6 latki GRUPA CZERWONA
Miesiąc poświęcony matematyce rozpoczęliśmy od porządnej inspekcji przedszkola.

Tydzień rozpoczęliśmy od gry planszowej, w której planszą był cały nasz dywan. W grze czekały na nas zadania związane z liczeniem i szeregowaniem oraz rozmaitym sposobami mierzenia. Jednym z zadań, które sprawiło nam mnóstwo frajdy było zamienianie cyfr w coś innego. Efekty można podziwiać w szatniowej galerii.

We wtorek matematyczne zadania byly ukryte w kopertach w różnych miejscach, nawet pod dywanem! Szukaliśmy w przedszkolu figur geometrycznych, liczyliśmy schody, wszystko to po to , by narysować plan przedszkola z uwzględnieniem ważnych szczegółów.

Ważym wydarzeniem w tym tygodniu było ustalanie nowych grupowych dyżurów. Wspólnie wymyślliśmy dyżur kwiatkowego, kredkowego, obiadowego i nalewusia. Nie możemy się doczekać, by sprawdzić się w nowych rolach.

Na koniec tygodnia czekała na nas niespodzianka. Pasowanie na Zerówkowego Badacza. Kiedy już przywołująć w pamięci królewski dwór i rycerzy ustaliliśmy, czym jest pasowanie, przyszła pora na niezwyjkle wymagające próby badawcze. Kandydat na badacza musiał wykazać się ostrożnością, odwagą, dokłądnością, ciekawością, umiejętnością współpracy i zadawania pytań oraz pracy w ciszy. Najwięcej emocji dostarczyło nam zadanie sprawdzające naszą odwagę. Musieliśmy włożyć rękę do pudełka i dotknąć tego, co było w środku. Pomimo obaw, że może to być pająk, albo coś obślizgłego, wszyscy zaliczyliśmy to zadanie i odkryliśmy, że w środku był... kamień. Na koniec odśpiewaliśmy Hymn Badacza i zostaliśmuy pasowani, każdy otrzymał pamiątkową legitymację uprawniającą do tegorocznych badań :)

a.larysz@kanguroweprzedszkole.edu.pl