Kangurowa Szkoła
Rodzice w przedszkolu
Myślanki
Kangurowa Księgarnia

Kilka słów o tygodniu pełnym emocji :)

data: 14 lutego 2021 grupa: 3 latki grupa niebieska
Drodzy Rodzice,

w tym tygodniu skupiliśmy się na emocjach – naszych i innych osób. Poznaliśmy Panią Radość, Pana Smutasa i Pana Złośnika. Pomogli nam oni zrozumieć, jak ludzie mogą czuć się w różnych sytuacjach. Dowiedzieliśmy się, że dzieci z naszej grupy cieszy, kiedy bawią się ze swoimi kolegami i koleżankami, kiedy ktoś pożycza im zabawki i kiedy przychodzą do przedszkola wyspane :) Złości nas, kiedy ktoś nam dokucza lub nie chce się dzielić zabawkami. A jesteśmy smutni najczęściej wtedy, gdy się uderzymy i coś nas boli.

Przy okazji zajęć o emocjach poznaliśmy różne tańce, słuchaliśmy bajek o radości, o smutku i o złości, robiliśmy miny, które ukazywały różne emocje itp. To był ciekawy tydzień, który na pewno pomoże nam w lepszym rozumieniu kolegów i koleżanek, ale też w rozumieniu własnych emocji :)

Pozdrawiamy

Pani Kinga i Pani Natalia