Aktualności:

Finał Projektu Pajaki i wielkie pożegnania

data: 16 października 2020 grupa: 6 latki grupa zielona
Drodzy Rodzice,

Z nostalgią będziemy wspominać Projekt Pająki – aż żal było się dziś żegnać... poniekąd z naszymi ulubieńcami:-). Pajęczy song nie schodził nam z ust a Mikołaj co chwila wołał zaglądając w różne zakamarki szatni: Patrzcie jest kątnik! Był to raczej głos nadziei na kolejne bliskie spotkania niż prawda o tym co kryje się po przedszkolnych kątach, ale biegliśmy cała ekipą, bo a nóż…

Zuzanna z zaangażowaniem podzieliła się pomysłem, że skoro mamy już patyczaki to i jakieś pająki w drugim terrarium mogłyby się przecież uchować… a Adaś niechętny rozstaniu – szczególnie z bageerą kiplingi – rzekł,że skoro musimy już kończyć to czy przynajmniej od poniedziałku zaczynamy nowy projekt:-)

Dzieci w trakcie kolejnego dziś sprawdzianu wiedzy i pomysłowości wykazały się znakomitą pamięcią ale i umiejętnością myślenia w odpowiadaniu na pytania bardziej otwarte, zachwyciły się też prościuteńkimi pająkami jadalnymi, które (choć żal było) skonsumowaliśmy ze smakiem… Absolutnym hitem była konieczność domontowania na szybko z chrupek, które na szczęście były pod ręką, (niezaplanowanego w przepisie) odwłoka, bo przecież pająk z samym głowotułowiem i odnóżami nie byłby kompletny… Perfekcjoniści próbowali nawet negocjować dodatkowe draże na kądziołki przędne i chyba jednak nie chodziło o więcej czekolady a o jakość finalnego modelu:-)

Co by tu jeszcze napisać… To były niezwykłe 3 tygodnie z ewolucją naszych emocji i nastawień wobec tych arcyciekawych, choć niekoniecznie lubianych na wejściu zwierząt – był to czas wzrostu naszej otwartości na świat i jego mieszkańców. Był to także ogrom przyswojonej wiedzy, przyrost umiejętności w prowadzeniu badawczych notatek, posługiwaniu się symbolami, zapisem cyfrowym czy nawet literowym. No i był to także czas niezmordowanej pracy naszych rąk, które u wielu z nas zyskały pajęczą sprawność… Mamy też nadzieję, że była to nie tylko nauka przez duże N ale i po prostu dobra zabawa. Z pająkami tak całkiem się nie rozstajemy, bo przecież jest ich mnóstwo (jak głosi nasza piosenka) obok nas. Dziękujemy Państwu za wszelką pomoc, wsparcie przy zadaniach domowych, czas poświęcony na czytanie maili, rozmowy telefoniczne w ramach sondy, wszelkie mailowe głosy poparcia i nadsyłane zdjęcia. Czekamy na odpowiedzi ekspertów czy sfotografowane okazy są rzeczywiście z rodziny krzyżaków czy też reprezentują inne gatunki.

Zachęcamy do aktywnego udziału w poprojektowej wystawie i wpisy zarówno wiedzowe jak i wrażeniowe dt wystawy – będą dla nas przemiłą pamiątką. Wystawa potrwa do przyszłego czwartku i w piątek za tydzień, wraz z zadaniem domowym wszystkie prace, teczki badacza z naukowymi zapiskami trafią (obok zadań domowych) do Państwa domów. Wieść niesie,że nie wszyscy rodzice są entuzjastami udekorowania pokojów na wzór naszej szatni w obecnym jej image:-)

Zapraszamy także do galerii zdjęć na stronie (z kolejną odsłoną kilku albumów) – niech dzieci staną się Państwa przewodnikami i będą miały okazję przeżyć to jeszcze raz:-)

 

Więcej aktualności…
kontakt:
a.larysz@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 12 / 425 28 18
ul. Hofmana 9
31-210 Kraków
współpraca:
praca i staż
przedszkola firmowe