Kangurowa Szkoła
Co słychać w Kangurze

W Krainie Litery A

data: 11 września 2020 grupa: 6 latki grupa zielona
Za nami wizyta w pierwszej Literowej Krainie.

Była nią oczywiście Kraina Litery A. Dowiedzieliśmy się czym jest abecadło i co ma wspólnego z alfabetem, czym różni się samogłoska od spółgłoski, co to jest aliteracja i jak przy pomocy apartu fotografować swoje zaciekawienia. Zrobiliśmy mnóstwo zdjęć, w fotograficznym atelier odtwarzaliśmy brakujące fragmenty portretowych fotografii w stylu retro. Opowiedzieliśmy też kilka odpoczynkowych bajek z obowiązkowymi słowami rozpoczynającymi się na „a” … A było to wyzwanie by Aborygena połączyć z anteną, aligatorem, apartem, czy awokado:-). Uczyliśmy się także Metodą Dobrego Startu kreślić literę „A” i dostaliśmy nasze pierwsze domowe zadania!

Ależ atrakcyjne aktywności przypadły nam w udziale:-)

A w wolnym czasie z czułością pielęgnujemy nasze patyczaki wyglądając pierwszych jajeczek i nowego rodzeństwa naszych 6 dziewczyn i ochoczo podejmujemy zadania dla par – zabawa w sklep, wspólne budowle, rysowanie czy bierki stają się coraz bardziej popularne:-)

Foto relacja jak zwykle dostępna jest już w naszej Galerii

Z pozdrowieniami