Nasz miniprojekt

data: 22 lutego 2020 grupa: 2,5 latki grupa niebieska
Drodzy Rodzice!

Za nami nasz miniprojekt związany z środkami transportu. Wiemy juz co pływa, lata i jeździ. Okazało się, że łódź podwodna wygląda jak ryba, a także że istnieją samochody, które nie mają dachu, wtedy nazywa się je kabrioletami. W pociągu natomiast pracuje pan konduktor, który sprawdza, czy pasażerowie mają bilety (chociaż najpierw dzieci myślały, że sprawdza guziki).

Pani Agnieszka pokazała nam swój samochód. Najciekawszą jego częścią był silnik. Najpierw szukaliśmy go w bagażniku, ale tam go nie było. Znalazł się z przodu samochodu pod maską. W silniku widzieliśmy akumulator, czyli dużą baterię, dzięki której możemy włączyć światła albo radio, kiedy samochód jeszcze nie został odpalony. Pani Agnieszka pokazała nam jak sprawdzić, czy w silniku jest olej, a także jak dolać płynu do spryskiwaczy.

W naszej sali znaleźliśmy dawno nieużywane puzzle ze Świnką Peppą i pojazdami. Był tam wóz strażacki, rakieta kosmiczna, samochód kempingowy i wiele, wiele innych pojazdów. Oczywiście stworzyliśmy też mnóstwo prac plastycznych związanych ze środkami transportu, które teraz wiszą na naszej ścianie.

W trakcie spacerów do lasu oglądaliśmy auta zaparkowane wzdłuż drogi, były bardzo różne, chyba nie spotkaliżmy dwóch takich samych. Rozmawialiśmy przy okazji o tym, że każde auto raz na jakiś czas musi obejrześ pan mechanik, żeby sprawdzić czy dobrze działa i może bezpiecznie jeżdzić po ulicach.

Ze względu na pogodę nie udało nam się wybrać na nasz spacer badawczy, żeby zapoznać się z działaniem sygnalizacji świetlnej. Ale nic straconego - spacer odbędzie się w przyszłym tygodniu. Wtedy też będziemy rozmawiać o bezpieczeństwie w mieście, bo przecież jesteśmy już duzi i powinniśmy wiedzieć takie rzeczy!

a.larysz@kanguroweprzedszkole.edu.pl