Kangurowa Szkoła

Drugi tydzień ferii

data: 09 lutego 2020 grupa: 2,5 latki grupa niebieska
Drodzy Rodzice!

W tym tygodniu spędzaliśmy większość czasu z 3-latkami, ponieważ było nas w przedszkolu bardzo mało. To była świetna okazja, żeby lepiej poznać starszych kolegów - Antosia i Kacpra, bo to oni reprezentowali grupę żółtą w drugim tygodniu ferii. Wspólnie bawiliśmy się, jedliśmy posiłki, odpoczywaliśmy i uczestniczyliśmy w zajęciach.

W związku z łączeniem grup udało nam się wziąć udział w zajęciach dodatkowych 3-latków. W środę uczestniczyliśmy w zajęciach tanecznych - trochę się jednak wstydziliśmy, pewnie dlatego, że był to nasz pierwszy raz. Bardzo chętnie jednak braliśmy udział w czwartkowej rytmice - tańczyliśmy, śpiewaliśmy i graliśmy na instrumentach. Stworzyliśmy prawdziwą orkiestrę! Nauczyliśmy się nowej zimowej piosenki, a także udawaliśmy różne zwierzątka. Było bardzo fajnie!

Na naszych zajęciach też rozmawialiśmy o dźwiękach. Zastanawialiśmy się, jakie odgłosy potrafi wydać nasze ciało, a także co możemy usłyszeć w domu, w przedszkolu i na dworze. Okazało się, że kiedy jesteśmy bardzo cicho, to możemy usłyszeć dzieci z innych sal, a także różne dźwięki dobiegające z ulicy.

Ferie już się skończyły, ale nie martwi nas to. Cieszymy się, że wrócą nasi koledzy i będziemy mogli się wszyscy razem bawić :)

a.larysz@kanguroweprzedszkole.edu.pl