Kangurowa Szkoła
Szkolimy Nauczycieli
Pstryk
Twórcze przedszkole
Co jemy w Kangurowym Przedszkolu
Projekty Badawcze
Co słychać w Kangurze
Myślanki
Kangurowa Księgarnia
Rodzice w przedszkolu
Hop Siup

Aktualności:

Tydzień badawczy o wodzie

data: 28 listopada 2019 grupa: 4 latki grupa żółta
Ten tydzień owocował w wiele doświadczeń związanych z wodą.

Najpierw próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie, jaka ta woda jest? Przyglądaliśmy się misce wypełnionej wodą i określaliśmy jej kolor, zapach, sprawdzaliśmy czy można ją złapać w ręce oraz to jaka jest w dotyku.

Eksperymentowaliśmy z różnymi przedmiotami – chcieliśmy sprawdzić, które z nich toną, a które pływają po wodzie. Nawet zrobiliśmy swoje żaglówki, którymi później bawiliśmy się i puszczaliśmy w misce wypełnionej wodą :)

Sprawdzaliśmy czy substancje takie jak na przykład cukier, ryż, kakao, mąka, płyn do mycia naczyń, mleko rozpuszczają się w wodzie czy też nie. Każdy z nas mógł przeprowadzić swoje doświadczenie z wybraną  substancją.

Dowiedzieliśmy się, że woda może być cieczą, ciałem stałym w postaci lodu oraz gazem, czyli parą wodną. Zaobserwowaliśmy jak z lód zamienia się w wodę, a później jak zamienia się w parę wodną. Wiemy, że stan skupienia wody zależy od temperatury.

Podczas zajęć zrobiliśmy też filtr do wody z plastikowej butelki, wacików kosmetycznych, piasku, żwirku i kamieni. Oczyściliśmy w ten sposób wodę, która była zanieczyszczona listkami, patykami i ziemią. Jednak nie nadawała się ona do picia, ponieważ był to dopiero pierwszy etap oczyszczania.

Nauczyliśmy się nowej piosenki „Kap, kap” o jesiennym deszczyku, która bardzo nam się spodobała i chętnie śpiewaliśmy ją podczas naszych spacerów.

Na koniec tygodnia spotkaliśmy się z przedszkolakami z innych grup, by z okazji Andrzejek wspólnie sobie powróżyć :)

Więcej aktualności…
kontakt:
a.larysz@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 12 / 425 28 18
ul. Hofmana 9
31-210 Kraków
współpraca:
praca i staż
przedszkola firmowe