Aktualności:

Mali Badacze, czyli patyki i kamienie pod mikroskopem

Patyki i kamienie to nie tylko absolutnie jedyne w swoim rodzaju wakacyjne skarby ale i fascynujące obiekty badawcze.

Dlatego początek wakacji w naszym przedszkolu właśnie im postanowiliśmy zadedykować:-). Ile zastosowań może mieć patyk? Jakie – poza tradycyjnym względnie prostym – może przybrać kształty? Co jest podobne do patyka? Jak różnymi sposobami zamienić patyk w coś innego? To tylko nieliczne pytania, na jakie szukaliśmy odpowiedzi w pierwszym tygodniu lipca. A przy każdej nadarzającej się okazji gromadziliśmy niezliczone ilości gałęzi, budowaliśmy szałasy w lesie, używaliśmy patyków jako niezaprzeczalnie uniwersalnych zabawek, bo chyba wszyscy się zgodzimy, że patyk przy odrobinie wyobraźni może zastąpić prawie wszystko – i to wcale nie jako substytut:-)

Równie dobrą sławą cieszą się u nas kamienie. Ich właściwości i tajemnice nieustannie frapują różnych badaczy i pasjonatów – od geologów, archeologów, poprzez grotołazów, jubilerów, architektów, aż po filozofów, alchemików i poetów:-) Zatem nic dziwnego, że i my podjęliśmy studia nad twardością, chropowatością, kanciastością i obłością, kolorystyką, połyskiem tudzież strukturą skał wszelakich. Jak w przypadku patyków badaniom towarzyszyły rozliczne kolekcje, ale dodatkowo dokonywaliśmy także odwiertów, przekopów, wspinaczek – nieomal skałkowych oraz urbanistycznych zabudów – w skali pomniejszonej. Interesowały nas także historycznych akcenty związane z użyciem kamieni a tu królowały pięściaki, groty, czy żarna, proce i wszelkie inne kamienne wynalazki naszych przodków.

Dziękujemy za wspieranie naszych odkryć słowem, czynem i zrozumieniem dla dziur w spodniach (od klęczenia na archeologicznych stanowiskach) i dla kurzu na całych naszych osobach. Życzymy udanych wakacji – może także pełnych odkryć i badawczych akcentów:-)

 

Zespół Kangurowego Przedszkola

 

 

 

Więcej aktualności…
kontakt:
a.larysz@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 12 / 425 28 18
ul. Hofmana 9
31-210 Kraków
współpraca:
praca i staż
przedszkola firmowe