Świąteczne przygotowania

data: 14 grudnia 2018 grupa: 2.5 latki grupa żółta
W naszej grupie coraz bardziej można poczuć świąteczną atmosferę.

Sporo czasu poświęcamy na próby naszego mini przedstawienia, które chcemy zaprezentować Wam drodzy Rodzice podczas naszego przedświątecznego spotkania. Ćwiczymy śpiewanie i układ ruchowy. Wszystko po to, by w przyszłym tygodniu zaprezentować się przed Wami jak najlepiej.

Poznawaliśmy także świąteczne zwyczaje. Szukaliśmy podobieństw między Świętami, a urodzinami. Dokładnie przyjrzeliśmy się choince, zastanawialiśmy się, co jeszcze jest tak kłujące jak ona. Próbowaliśmy dojść do narysowanych na kartkach choinek, pokonując specjalny tor przeszkód. Wraz z grupą 3 – latków odgadywaliśmy zimowe zagadki „zza śniegowej zaspy”.

Napisaliśmy także listy – do siebie nawzajem, ale także do starszych kolegów. Być może w przyszłym tygodniu stworzymy jeszcze kilka pocztówek, aby odpisać tym dzieciom, które o nas pamiętały lub sprawić radość kolejnym osobom

a.larysz@kanguroweprzedszkole.edu.pl