Aktualności:

Najpiękniejsze zakątki Ziemi

data: 09 czerwca 2017 grupa: 5 latki - grupa żółta
Jakie miejsca warto zwiedzić?

Tydzień podróżniczy minął nam na miłych pogawędkach o różnych miejscach na Ziemi. W pierwszy dzień odwiedziliśmy Wioski Świata, gdzie dowiedzieliśmy się, że afrykańskie domy są zrobione z gliny i słomy i zawsze są okrągłe. Takie domy muszą chronić przed upałem i wcale nie potrzebują ogrzewania! Zachwyciło nas też igloo, do którego wchodzi się przez długie, ale bardzo niskie wejście. Takie domy powstają w krainie wiecznej zimy, czyli na Grenlandii i są zbudowane z lodowych bloków. W nieco łagodniejszych warunkach klimatycznych mieszkali Indianie, który budowali wysokie namioty zwane tipi. Oglądaliśmy w nich indiańskie stroje, maski, a nawet zbroję! Podczas tej wycieczki dowiedzieliśmy się, że domy w różnych zakątkach świata mogą wyglądać zupełnie inaczej niż nasze, standardowe domy z dachem, oknami i drzwiami.

W tym tygodniu odwiedził nas Tata jednego z naszych absolwentów, który uwielbia podróże i zgodził się opowiedzieć nam o azjatyckich krajach. Oglądaliśmy piękne zdjęcia wietnamskich ulic i ludzi, którzy najchętniej przemieszczają się za pomocą rowerów. Przymierzaliśmy stożkowe kapelusze, które chronią Wietnamczyków przed palącym słońcem. Bardzo zaskoczył nas fakt, że w Azji opalenizna jest niemodna i wszyscy chcą być jak najbardziej biali! Niektóre kobiety zakładają nawet w gorące dni grube rękawice, by słońce nie opaliło im dłoni. Największą atrakcją były kokosowe cukierki w papierku ryżowym, którymi nasz Gość nas poczęstował. Na początku ich smak trudno było wyczuć, ale w miarę gryzienia stawały się naprawdę słodkie.

Na podsumowanie podróżniczego tygodnia odbyło się Sympozjum Wakacyjne. Tym razem każda grupa prezentowała, co zabrać i o czym należy pamiętać podczas wycieczek w góry, na plażę oraz kiedy mamy ochotę zorganizować ognisko. Zabawy i śmiechu było mnóstwo, ważne jednak, żeby w naszych głowach zostały nam cenne rady, którymi wymieniliśmy się podczas Sympozjum.

 

Więcej aktualności…
kontakt:
a.larysz@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 12 / 425 28 18
ul. Hofmana 9
31-210 Kraków
współpraca:
praca i staż
przedszkola firmowe