copyright © Kangurowe Przedszkole

Witamy w Kangurowym Przedszkolu przy ul. Hofmana!

Kangurowe Przedszkola są placówkami, które tworzymy od 15 lat z myślą o zdrowym, radosnym i twórczym rozwoju dzieci, a zwłaszcza wspieraniu rozwoju myślenia oraz umiejętności społecznych dzieci i ich rozwoju fizycznym. Bardzo nam zależy, aby były to miejsca wyjątkowe, w których zarówno dzieci jak i ich rodzice będą czuli się bezpiecznie oraz inspirująco.

Bazując na zgromadzonym doświadczeniu, z pomocą dobrze przygotowanej merytorycznie, sprawdzonej i regularnie szkolącej się kadry tworzymy miejsce ciepłe i rodzinne, o którym zarówno dzieci jak i rodzice będą mogli powiedzieć „lubię moje przedszkole". Absolwenci naszego przedszkola to dzieci nie tylko przygotowane do rozpoczęcia nauki szkolnej ale przede wszystkim samodzielne w myśleniu i działaniu, ciekawe świata, przyzwyczajone do aktywności fizycznej w każdą pogodę, nie straszna im zarówno leśna wycieczka pod górę ani żadne wyzwanie twórcze. Radzą sobie z piosenkami i zwrotami w języku angielskim, mają sporo wiedzy o przyrodzie, umieją współpracować i starają szanować się nawzajem, wiedzą gdzie szukać odpowiedzi na pytania, a najważniejsze, że nie boją się pytać :)

CEL WIODĄCY 2018/19 SAMODZIELNOŚĆ

W roku szkolnym 2018/2019 jako cel strategiczny działalności przedszkola przyjęliśmy rozwój samodzielności dziecka, rozumianej jako samodzielność działania  i myślenia. Skoncentrowanie się na stymulowaniu samodzielności dzieci we wszystkich grupach przedszkolnych pozostaje w ścisłym związku zarówno z podstawą programową wychowania przedszkolnego, jak i z filozofią Kangurowego Przedszkola.

Samodzielność dziecka w wieku przedszkolnym ma charakter czynności i przejawia się w trzech aspektach:

- samodzielności praktycznej (samoobsługi), która ujawnia się w wykonywaniu codziennych czynności na rzecz samego siebie lub potrzeb rodziny; związana jest z samodzielnym radzeniem sobie w sytuacjach wymagających wykonania czynności samoobsługowych; dziecko samodzielne to dziecko umiejące wykonać szereg prac związanych z obsługą siebie oraz samodzielnie wykonywać powierzone mu obowiązki związane z pracami gospodarczymi i porządkowymi;

- samodzielności umysłowej, która polega na podejmowaniu decyzji i rozwiązywaniu problemów zarówno organizowanej zabawie, jak i pracy;

- samodzielności społecznej, która oparta jest na umiejętności porozumiewania się, współpracy, współdziałania, współdecydowania oraz odpowiedzialności za podejmowane decyzje społeczne.

To właśnie te trzy obszary i ich rozwijanie będą stanowiły cel naszej pracy.

LIPIEC - MALI BADACZE

Patyki i kamienie to nie tylko absolutnie jedyne w swoim rodzaju wakacyjne skarby ale i fascynujące obiekty badawcze. Dlatego początek wakacji w naszym przedszkolu właśnie im postanowiliśmy zadedykować:-). Ile zastosowań może mieć patyk? Jakie – poza tradycyjnym względnie prostym – może przybrać kształty? Co jest podobne do patyka? Jak różnymi sposobami zamienić patyk w coś innego? To tylko nieliczne pytania, na jakie szukać będziemy odpowiedzi w pierwszym tygodniu lipca w praktyce gromadząc zapewne niezliczone ilości gałęzi, budując szałasy w lesie, używając patyków jako niezaprzeczalnie uniwersalnych zabawek, bo chyba wszyscy się zgodzimy, że patyk przy odrobinie wyobraźni może zastąpić prawie wszystko – i to wcale nie jako substytut:-)

Równie dobrą sławą cieszyć się mogą kamienie. Ich właściwości i tajemnice nieustannie frapują różnych badaczy i pasjonatów – od geologów, archeologów, poprzez grotołazów, jubilerów, architektów, aż po filozofów, alchemików i poetów:-) Zatem nic dziwnego, że i my planujemy podjąć studia nad twardością, chropowatością, kanciastością i obłością, kolorystyką, połyskiem tudzież struktura skał wszelkich. Na pewno badaniom towarzyszyć będą rozliczne kolekcje, odwierty, przekopy, wspinaczki i budowlane przedsięwzięcia. Nie mówiąc już o historycznych akcentach w postaci pięściaków, grotów, czy żaren i wszelkich innych kamiennych wynalazków naszych przodków.

Prosimy zatem o wspieranie naszych odkryć słowem, czynem i zrozumieniem dla ewentualnych dziur w spodniach (od klęczenia na archeologicznych stanowiskach) i dla kurzu na całych naszych osobach:-)

Kangurowi rodzice mówią:

• Dla mnie nie ma nic trudnego,
    tego uczę się kolego
    w mym Przedszkolu Kangurowym
    − na przygody być gotowym!

Mama Hani i Janka

• Kto w Przedszkolu Kangurowym spędzi chwile dwie,
    jak żyć twórczo i radośnie doskonale wie!

Mama Marysi z 4-latków

• Przedszkole Kangurowe pyszne jak domowe.

Tata Ali z 6-latków

• Kangurki Turkusowe mają myśli kolorowe.

Mateusz 6-latki

• Bo przedszkolak kangurowy w tym przedszkolu jest wesoły.

Hania 6-latki

• Kangurki, kangurki lubią skakać aż pod chmurki

Maks 6-latki

Za co lubimy Kangurowe Przedszkole?

a.larysz@kanguroweprzedszkole.edu.pl