copyright © Kangurowe Przedszkole

Witamy w Kangurowym Przedszkolu przy ul. Hofmana!

Kangurowe Przedszkola są placówkami, które tworzymy od ponad 15 lat z myślą o zdrowym, radosnym i twórczym rozwoju dzieci, a zwłaszcza wspieraniu rozwoju myślenia oraz umiejętności społecznych dzieci i ich rozwoju fizycznym. Bardzo nam zależy, aby były to miejsca wyjątkowe, w których zarówno dzieci jak i ich rodzice będą czuli się bezpiecznie oraz inspirująco.

Bazując na zgromadzonym doświadczeniu, z pomocą dobrze przygotowanej merytorycznie, sprawdzonej i regularnie szkolącej się kadry tworzymy miejsce ciepłe i rodzinne, o którym zarówno dzieci jak i rodzice będą mogli powiedzieć „lubię moje przedszkole". Absolwenci naszego przedszkola to dzieci nie tylko przygotowane do rozpoczęcia nauki szkolnej ale przede wszystkim samodzielne w myśleniu i działaniu, ciekawe świata, przyzwyczajone do aktywności fizycznej w każdą pogodę, nie straszna im zarówno leśna wycieczka pod górę ani żadne wyzwanie twórcze. Radzą sobie z piosenkami i zwrotami w języku angielskim, mają sporo wiedzy o przyrodzie, umieją współpracować i starają szanować się nawzajem, wiedzą gdzie szukać odpowiedzi na pytania, a najważniejsze, że nie boją się pytać :)

Kwiecień - Z KANGUREM W BIBLIOTECE, czyli miesiąc ekspresji literackiej

Rozpoczynamy kolejny wiosenny miesiąc, dni stają się coraz dłuższe, a pogoda coraz bardziej sprzyja ogrodowym aktywnościom i spacerom. Mamy nadzieję, że szybko wrócimy do stacjonarnej pracy Przedszkola, by wspólnie cieszyć się zajęciami, aktywnościami i zabawami.

W kwietniu chcemy z dziećmi przenieść się tam, gdzie wszystko jest możliwe, gdzie świat rzeczywisty miesza się z tym wymyślonym, gdzie spotkać można kota w butach i gdzie złota rybka spełnia marzenia...
W tym miesiącu sięgniemy po rozmaitą literaturę dziecięcą - zarówno tę dobrze znaną od pokoleń, jak i tę bardziej współczesną. Bajki, baśnie i legendy będą dla nas punktem wyjścia do rozmaitych twórczych zabaw – językowych, ruchowych, plastycznych czy teatralnych. Planujemy działania codziennie i jak zwykle akcje specjalne, o których będziemy informować osobnymi ogłoszeniami.
W kwietniu całe Kangurowe Przedszkole będzie czytać i tworzyć z dziećmi i dla dzieci. Mamy również nadzieję, że zgodnie z pierwotnymi założeniami, niezależnie od przbeiegu pandemii kwiecień będzie też miesiącem rozpoczęcia naszych projektów wiosennych, czekamy na ponowne spotkanie i zaczynamy poznawcze działania!!!

MARZEC - NA PRZEDSZKOLNEJ SCENIE

Pantomima, teatr maski i lalki, teatr cieni, a może musical? W tym miesiącu przyglądniemy się wielu przejawom sztuki aktorskiej by nie tylko lepiej je poznać ale także zainspirować się nimi. Jak zwykle każda grupa ma trochę inne plany dostosowane do wieku, możliwości i potrzeb dzieci. U wszystkich pojawi się trochę wiedzy o teatrze, o zawodach z teatrem związanych ze szczególnym uwzględnieniem zawodu aktora. W tym obszarze ważna okazać się może praca z emocjami, o których rozmawialiśmy w zeszłym miesiącu, praca z głosem i ciałem wokół różnych emocji. Będziemy tworzyć własne scenariusze i odgrywać je osobiście lub z pomocą tworzonych przez siebie  kukiełek czy dostępnych w przedszkolu pacynek lub palcynek.  Spróbujemy wcielić się w scenografów i przygotowywać dekoracje teatralne. Najstarsza grupa skupi się również na rekwizytach, które również grają w teatrze, spróbują zrobić teatr przedmiotów :) Być może pojawią się nawet niezwykle rozwijające kreatywność teatralne improwizacje. Mamy nadzieję, że wszystko to stanie się inspiracją dla naszych przedszkolaków, ale może również rodziców i być może także oni zechcą dąć upust swoim aktorskim czy reżyserskim talentom. Pewną pomoc stanowić dla nas będą zaplanowane na ten czas spotkania z najprawdziwszym aktorem teatralnym i dyrektorem Teatru Figur! Zaprosiliśmy również do nas Teatr Lalki i Maski Groteska, który jeśli sytuacja epidemiczna na to pozwoli odegra przedstawienie dla naszych przedszkolaków w naszym przedszkolu.

Kangurowi rodzice mówią:

• Dla mnie nie ma nic trudnego,
    tego uczę się kolego
    w mym Przedszkolu Kangurowym
    − na przygody być gotowym!

Mama Hani i Janka

• Kto w Przedszkolu Kangurowym spędzi chwile dwie,
    jak żyć twórczo i radośnie doskonale wie!

Mama Marysi z 4-latków

• Przedszkole Kangurowe pyszne jak domowe.

Tata Ali z 6-latków

• Kangurki Turkusowe mają myśli kolorowe.

Mateusz 6-latki

• Bo przedszkolak kangurowy w tym przedszkolu jest wesoły.

Hania 6-latki

• Kangurki, kangurki lubią skakać aż pod chmurki

Maks 6-latki

Za co lubimy Kangurowe Przedszkole?

a.larysz@kanguroweprzedszkole.edu.pl