copyright © Kangurowe Przedszkole

Witamy w Kangurowym Przedszkolu przy ul. Hofmana!

Kangurowe Przedszkola są placówkami, które tworzymy od ponad 15 lat z myślą o zdrowym, radosnym i twórczym rozwoju dzieci, a zwłaszcza wspieraniu rozwoju myślenia oraz umiejętności społecznych dzieci i ich rozwoju fizycznym. Bardzo nam zależy, aby były to miejsca wyjątkowe, w których zarówno dzieci jak i ich rodzice będą czuli się bezpiecznie oraz inspirująco.

Bazując na zgromadzonym doświadczeniu, z pomocą dobrze przygotowanej merytorycznie, sprawdzonej i regularnie szkolącej się kadry tworzymy miejsce ciepłe i rodzinne, o którym zarówno dzieci jak i rodzice będą mogli powiedzieć „lubię moje przedszkole". Absolwenci naszego przedszkola to dzieci nie tylko przygotowane do rozpoczęcia nauki szkolnej ale przede wszystkim samodzielne w myśleniu i działaniu, ciekawe świata, przyzwyczajone do aktywności fizycznej w każdą pogodę, nie straszna im zarówno leśna wycieczka pod górę ani żadne wyzwanie twórcze. Radzą sobie z piosenkami i zwrotami w języku angielskim, mają sporo wiedzy o przyrodzie, umieją współpracować i starają szanować się nawzajem, wiedzą gdzie szukać odpowiedzi na pytania, a najważniejsze, że nie boją się pytać :)

LUTY - W NASZEJ SALI - EKSPRESJA EMOCJONALNA

W tym miesiącu skupimy się na rozwijaniu ekspresji emocjonalnej czyli zdolności wyrażania naszych stanów, postaw i uczuć. Wyrażenia emocjonalne obejmują ruchy twarzy, takie jak uśmiechanie się lub nachmurzenie, proste zachowania, takie jak płacz, śmiech lub mówienie „dziękuję”, oraz bardziej złożone zachowania, takie jak pisanie listu lub wręczanie prezentu. Nie da się ukryć, że są w tym miesiącu takie okazje, które będą temu bardzo sprzyjać :) Pewnie będą to Walentynki, które skłonią nas do wyrażania swoich uczuć w sposób niewerbalny w postaci rysowanych i pisanych wyznań czy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego skłaniający bardziej do rozwijania umiejętności mówienia o swoich emocjach. Chcielibyśmy w nadchodzących tygodniach przyglądnąć się sobie samym i sobie nawzajem, by nauczyć się jeszcze lepiej komunikować „co nam w duszy gra” i dzięki temu lepiej ze sobą współpracować i bawić się. Pomoże nam w tym specjalnie dobrana literatura, którą będziemy poznawać tradycyjnie w różnych momentach dnia (podczas zajeć programowych, odpoczynków czy popołudniami). Skupimy się nie tylko na różnorodności naszych stanów emocjonalnych, ale także na ich intensywności i amplitudzie, między innymi po to, by potrafić rozpoznać i wyrazić negatywną emocję kiedy jej natężenie jest jeszcze stosunkowo niskie. Zobaczymy, że pozytywne emocje takie jak radość, miłość, czy po prostu sympatię też możemy wyrażać na różne sposoby.  Zdobyte w tym miesiącu doświadczenia i umiejętności bardzo przydadzą się już w marcu kiedy zajmiemy się ekspresją teatralną.

Cel wiodący roku 2020/2021

W roku szkolnym 2020 / 2021 celem strategicznym Naszego Przedszkola jest stymulowanie rozwoju różnych form dziecięcej ekspresji. Pragniemy stwarzać dzieciom okazję do lepszego poznawania siebie i innych, doceniania różnorodności, zdobywania pewności siebie i odwagi w autoprezentacji, a także rozwijania samodzielności. Próbując swoich sił w rozmaitych dziedzinach szukamy najlepszego sposobu na wyrażanie siebie, odkrywanie swoich mocnych stron i ukrytych talentów. Każdy miesiąc poświęcamy na przybliżenie dzieciom innego obszaru aktywności poszerzając w ten sposób ich zainteresowania, wzbogacając doświadczenia i stwarzając pole do swobodnej działalności twórczej. Bardzo pomocne będą w tym wizyty inspirujących gości – ekspertów, poszukiwanie wiedzy w książkach, świecie mediów, rodzinie, przedszkolne wernisaże, przedstawienia i rozmaite ekspresyjne akcje, do których będziemy w tym roku Państwa i Dzieci zapraszali.

Kangurowi rodzice mówią:

• Dla mnie nie ma nic trudnego,
    tego uczę się kolego
    w mym Przedszkolu Kangurowym
    − na przygody być gotowym!

Mama Hani i Janka

• Kto w Przedszkolu Kangurowym spędzi chwile dwie,
    jak żyć twórczo i radośnie doskonale wie!

Mama Marysi z 4-latków

• Przedszkole Kangurowe pyszne jak domowe.

Tata Ali z 6-latków

• Kangurki Turkusowe mają myśli kolorowe.

Mateusz 6-latki

• Bo przedszkolak kangurowy w tym przedszkolu jest wesoły.

Hania 6-latki

• Kangurki, kangurki lubią skakać aż pod chmurki

Maks 6-latki

Za co lubimy Kangurowe Przedszkole?

a.larysz@kanguroweprzedszkole.edu.pl