Kangurowa Szkoła
Szkolimy Nauczycieli
Pstryk
Twórcze przedszkole
Co jemy w Kangurowym Przedszkolu
Projekty Badawcze
copyright © Kangurowe Przedszkole

Witamy w Kangurowym Przedszkolu przy ul. Hofmana!

Kangurowe Przedszkola są placówkami, które tworzymy od ponad 18 lat z myślą o zdrowym, radosnym i twórczym rozwoju dzieci, a zwłaszcza wspieraniu rozwoju myślenia oraz umiejętności społecznych dzieci i ich rozwoju fizycznym. Bardzo nam zależy, aby były to miejsca wyjątkowe, w których zarówno dzieci jak i ich rodzice będą czuli się bezpiecznie oraz inspirująco.


Bazując na zgromadzonym doświadczeniu, z pomocą dobrze przygotowanej merytorycznie, sprawdzonej i regularnie szkolącej się kadry tworzymy miejsce ciepłe i rodzinne, o którym zarówno dzieci jak i rodzice będą mogli powiedzieć „lubię moje przedszkole". Absolwenci naszego przedszkola to dzieci nie tylko przygotowane do rozpoczęcia nauki szkolnej ale przede wszystkim samodzielne w myśleniu i działaniu, ciekawe świata, przyzwyczajone do aktywności fizycznej w każdą pogodę, nie straszna im zarówno leśna wycieczka pod górę ani żadne wyzwanie twórcze. Radzą sobie z piosenkami i zwrotami w języku angielskim, mają sporo wiedzy o przyrodzie, umieją współpracować i starają szanować się nawzajem, wiedzą gdzie szukać odpowiedzi na pytania, a najważniejsze, że nie boją się pytać :)

CZERWIEC – LUDZIE NA ŚWIECIEW nadchodzących tygodniach przedszkolny czas poświęcimy poznawaniu ludzi reprezentujących inne kultury. Będzie nam towarzyszył obraz "Kobiety na Thaiti" i inne dzieła Paula Gauguina, które staną się pretekstem do rozmów o różnych krajach, językach i zwyczajach. Podziwianie – w tym przedwakacyjnym okresie – wspomnianych obrazów stanie się też okazją do dzielenie się wspomnieniami z wypraw, które już się odbyły, albo do planowania podróży w niepoznane jeszcze zakątki świata... Mamy wielką nadzieję, że dane nam będzie gościć wielu podróżników – i do tej roli serdecznie zachęcamy Państwa. Przecież nie ma to jak Rodzic-globtroter, który może podzielić się swoimi podróżniczymi fascynacjami – kultura, architektura, folklor, przestrzenie, niezwykłe miejsca, a nawet moda mogą stać się kanwą opowieści i wspólnego działania. Poznając różne kontynenty i ich mieszkańców dobrze jest zrobić to także "od kuchni" – smaki, zapachy, tradycje przyrządzania różnych potraw mogą wiele powiedzieć o poszczególnych narodach… Jak Włosi wymyślili pizzę? Dlaczego sushi to wizytówka Japonii? Z czego zrobić prawdziwe fufu? Może znajdziemy wśród Państwa nie tylko miłośników, ale wręcz pasjonatów kuchni, którzy pomogą nam przyrządzić te lub inne specjały i sprawią, że nie wychodząc z przedszkola przeniesiemy się w daleki świat :-)

A w klimat podróżowania wprowadzą nas także różne wydarzenia, składające się na obchody Dnia Dziecka – warsztaty muzyczne z niezwykłymi instrumentami z różnych stron świata czy spotkanie z przedszkolakami z Olszańskiej, na które planujemy to, co dzieci lubią najbardziej czyli… zabawy. Będziemy poznawać je także przy innych okazjach, a pula jest niemal niewyczerpywalna: zabawy z czasów naszych rodziców i nam współczesne; zabawy rodzime i nowe propozycje z różnych stron świata; zabawy ruchowe i stolikowe; z rekwizytami i bez żadnych dodatkowych akcesoriów... Nie zapomnimy także o bajkach, tak bliskich dzieciom na całym świecie i dlatego – ze szczególną uwagą – posłuchamy baśni, legend i opowieści popularnych wśród dzieci ze Wschodu i Zachodu, z Południa i Północy... Czekają nas również całoroczne reminiscencje, ponieważ pod koniec miesiąca spotkamy się z Państwem przy okazji uroczystych zakończeń roku!

A w Galerii Szatnia jak zwykle powita nas lada moment interaktywne zadanie inspirowane wielokulturowością regionów świata...

CEL WIODĄCY roku 2022/2023 LUDZIE - PORTRETY

Jako hasło przewodnie roku szkolnego 2022/2023 w Kangurowym Przedszkolu wybraliśmy „PORTRETY”, za którym to hasłem kryje się wspieranie rozwoju społecznego dzieci wraz z kompetencją komunikacyjną. Będzie nam ono towarzyszyć w trakcie pracy i zabawy w grupach oraz w trakcie różnych ogólnoprzedszkolnych akcji.
Jeśli sięgnąć do źródeł samego słowa „portrety” - pochodzi ono od łacińskiego czasownika oznaczającego „wydobyć na światło dzienne, wyjawiać, pokazać”. To właśnie będziemy próbowali robić przez cały rok – wydobywać na światło dzienne tajniki wzajemnych relacji i interakcji, przyglądać się naszym cechom, szukać podobieństw i różnic, mocnych stron i talentów, pokazywać w czym jesteśmy wyjątkowi a co możemy zaczerpnąć od innych ludzi – dzieci i dorosłych.
Rozpoczniemy od portretu grupowego, czyli bliższego poznania kangurowych kolegów i koleżanek, ich upodobań, potrzeb i charakterów. Potem nieco rozszerzymy perspektywę, by uchwycić całe przedszkole a nawet jego okolicę – przyjrzeć się osobom spotykanym na co dzień i okazjonalnie oraz naszym bliższym i dalszym sąsiadom. Będziemy sięgali do naszych korzeni rodzinnych, regionalnych i narodowych. Motywem przewodnim tegorocznych portretów będą również zawody – te dawne i współczesne; domy w jakich mieszkają ludzie w różnych zakątkach świata oraz zwyczaje i tradycje. Będziemy też krzewić ideę pomagania w skali mikro - w postaci drobnych gestów na co dzień i w skali makro - w postaci większych akcji i działań charytatywnych.
Trudno wyobrazić sobie ten rok bez poznawania prawdziwych obrazów – portretów. Dlatego każdy miesiąc będzie miał swojego patrona – artystę malarza i jego wybrane dzieło. Dzięki temu przekonamy się w jak różny sposób mogą być przedstawiani ludzie (od realizmu, poprzez kubizm, po abstrakcję) i że właśnie ta różnorodność jest nie tylko niezwykle ciekawa i wzbogacająca, ale stanowi też nieodłączny element świata ludzi...
 

Kangurowi rodzice mówią:

 • Dla mnie nie ma nic trudnego,
  tego uczę się kolego
  w mym Przedszkolu Kangurowym
  − na przygody być gotowym!

  Mama Hani i Janka

 • Kto w Przedszkolu Kangurowym spędzi chwile dwie,
  jak żyć twórczo i radośnie doskonale wie!

  Mama Marysi z 4-latków

 • Przedszkole Kangurowe pyszne jak domowe.

  Tata Ali z 6-latków

 • Kangurki Turkusowe mają myśli kolorowe.

  Mateusz 6-latki

 • Bo przedszkolak kangurowy w tym przedszkolu jest wesoły.

  Hania 6-latki

 • Kangurki, kangurki lubią skakać aż pod chmurki

  Maks 6-latki

Za co lubimy Kangurowe Przedszkole?

kontakt:
a.larysz@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 12 / 425 28 18
ul. Hofmana 9
31-210 Kraków
współpraca:
praca i staż
przedszkola firmowe