copyright © Kangurowe Przedszkole

Witamy w Kangurowym Przedszkolu przy ul. Hofmana!

Kangurowe Przedszkola są placówkami, które tworzymy od ponad 15 lat z myślą o zdrowym, radosnym i twórczym rozwoju dzieci, a zwłaszcza wspieraniu rozwoju myślenia oraz umiejętności społecznych dzieci i ich rozwoju fizycznym. Bardzo nam zależy, aby były to miejsca wyjątkowe, w których zarówno dzieci jak i ich rodzice będą czuli się bezpiecznie oraz inspirująco.

Bazując na zgromadzonym doświadczeniu, z pomocą dobrze przygotowanej merytorycznie, sprawdzonej i regularnie szkolącej się kadry tworzymy miejsce ciepłe i rodzinne, o którym zarówno dzieci jak i rodzice będą mogli powiedzieć „lubię moje przedszkole". Absolwenci naszego przedszkola to dzieci nie tylko przygotowane do rozpoczęcia nauki szkolnej ale przede wszystkim samodzielne w myśleniu i działaniu, ciekawe świata, przyzwyczajone do aktywności fizycznej w każdą pogodę, nie straszna im zarówno leśna wycieczka pod górę ani żadne wyzwanie twórcze. Radzą sobie z piosenkami i zwrotami w języku angielskim, mają sporo wiedzy o przyrodzie, umieją współpracować i starają szanować się nawzajem, wiedzą gdzie szukać odpowiedzi na pytania, a najważniejsze, że nie boją się pytać :)

STYCZEŃ – W laboratorium Państwa Curie

Wiedząc już całkiem sporo o technice, odważnie wkraczamy z Nowym Rokiem do chemicznego laboratorium. Pod okiem Państwa Curie odkrywać będziemy tajemniczy świat atomów, cząsteczek i właściwości różnych substancji, sprawdzając jak zachowują się samodzielnie, a jak reagują, gdy są połączone. Będzie zatem wiele okazji, by ważyć, odmierzać i precyzyjnie zakraplać, mieszać, rozpuszczać i krystalizować, a może nawet w kontrolowany sposób podgrzewać, obserwując fascynujący moment "bulgotania" w probówce...

Ale chemia to nie tylko skala mikro. To także substancje, których staramy się unikać w pożywieniu; to środki czystości, które z jednej strony ułatwiają nam życie, a z drugiej bywają toksyczne dla środowiska; to w końcu wszelkie syntetyczne polimery, bez których obecnie świat by nie istniał, aczkolwiek kiedyś jakoś dawał radę :-). Tu również zamienimy się w wytrwałych tropicieli, by umieć odróżnić to co naturalne od "sztucznego". Mamy nadzieję, że pomoże nam  w tym skrzynia laboratoryjna, która stanie sie tak samo popularna jak  kuferek badacza ...

Pod koniec stycznia nie zapomnimy o naszych kochanych Babciach i Dziadkach. Chemia to przecież także element relacji między ludźmi – sprawmy swoim myśleniem i działaniem, by ich odczyn był zdecydowanie bardziej zasadowy niż kwaśny!

 

Wszystkich zaintersowanych laboratoryjnymi badaniami zapraszamy do śledzenia naszych odkryć. Natomiast przy ewentulanym zaglądaniu do poszczególnych chemicznych pracowni prosimy o  zchowanie zasad BHP oraz pełnej ostrożności, obowiazującej w tak renomowanym ośrodku badawczym jak Kangurowe Przedszkole:-)

CEL WIODĄCY ROKU 2021/22

Jako hasło przewodnie Kangurowego Przedszkola w roku szkolnym 2021/2022 wybraliśmy „NAUKOWY KALEJDOSKOP”. Kryje sie pod nimwspieranie rozwoju intelektualnego dzieci ze szczególnym akcentem położonym na edukację matematyczną.

Hasło to będzie nam towarzyszyć w trakcie pracy i zabawy w grupach oraz w trakcie różnych ogólnoprzedszkolnych akcji. W ciągu całego roku będziemy wszechstronnie wspomagać naturalny rozwój intelektualny Przedszkolaków, w każdym miesiącu inspirując się inną dziedziną nauki: matematyką, historią odkryć i wynalazków, techniką, chemią, fizyką i astronomią, biologią, ekologią i geografią. Stymulowanie myślenia dzieci w zakresie tych obszarów będzie realizowane w pracy naszego Przedszkola na bardzo różne sposoby: poprzez zajęcia dydaktyczne - programowe i dodatkowe, w trakcie pracy metodą projektów badawczych, a także poprzez codzienne spacery oraz dalsze wyprawy i wycieczki. Ogromne znaczenie dla rozwoju intelektualnego mają również: zabawa dowolna inicjowana przez same dzieci, a także odwiedziny ekspertów, różnorodne warsztaty i akcje specjalne.

Naszym celem jest, by wszystkie wyżej wymienione działania, podejmowane w każdej z grup wiekowych, rozwijały u dzieci właściwości myślenia, będące charkterystycznymi „cechami badacza”. Możemy wśród nich wymienić: uważność, koncentrację, umiejętność dostrzegania i formułowania problemów, stawiania hipotez, umiejętność obserwacji i wyciągania wniosków, precyzję, umiejętność pracy w zespole. Są to cechy potrzebne w edukacji szkolnej, a także w życiu codziennym i zawodowym człowieka dorosłego, dlatego warto stymulować je już od wieku przedszkolnego.

Zapraszamy zatem na NAUKOWY KALEJDOSKOP w Kangurowym Przedszkolu!

Kangurowi rodzice mówią:

 • Dla mnie nie ma nic trudnego,
  tego uczę się kolego
  w mym Przedszkolu Kangurowym
  − na przygody być gotowym!

  Mama Hani i Janka

 • Kto w Przedszkolu Kangurowym spędzi chwile dwie,
  jak żyć twórczo i radośnie doskonale wie!

  Mama Marysi z 4-latków

 • Przedszkole Kangurowe pyszne jak domowe.

  Tata Ali z 6-latków

 • Kangurki Turkusowe mają myśli kolorowe.

  Mateusz 6-latki

 • Bo przedszkolak kangurowy w tym przedszkolu jest wesoły.

  Hania 6-latki

 • Kangurki, kangurki lubią skakać aż pod chmurki

  Maks 6-latki

Za co lubimy Kangurowe Przedszkole?

kontakt:
a.larysz@kanguroweprzedszkole.edu.pl
tel. 12 / 425 28 18
ul. Hofmana 9
31-210 Kraków
współpraca:
praca i staż
przedszkola firmowe