copyright © Kangurowe Przedszkole

Witamy w Kangurowym Przedszkolu przy ul. Hofmana!

Kangurowe Przedszkola są placówkami, które tworzymy od 14 lat z myślą o zdrowym, radosnym i twórczym rozwoju dzieci, a zwłaszcza wspieraniu rozwoju myślenia oraz umiejętności społecznych dzieci i ich rozwoju fizycznym. Bardzo nam zależy, aby były to miejsca wyjątkowe, w których zarówno dzieci jak i ich rodzice będą czuli się bezpiecznie oraz inspirująco. Jednym z aspektów, który buduje zaufanie do przedszkola jest kadra, która kompetencje zawodowe łączy z pasją, nie tylko tworzy nasze przedszkole ale od lat stanowi także trzon szkoleniowy Małopolskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli przy OTE Kangur opracowując innowacyjne programy i pomoce oraz szkoląc kadry wielu przedszkoli i szkół w Krakowie, Małopolsce i innych regionach kraju.

Bazując na zgromadzonym doświadczeniu, z pomocą dobrze przygotowanej merytorycznie, sprawdzonej i regularnie szkolącej się kadry tworzymy miejsce ciepłe i rodzinne, o którym zarówno dzieci jak i rodzice będą mogli powiedzieć „lubię moje przedszkole". Absolwenci naszego przedszkola to dzieci nie tylko przygotowane do rozpoczęcia nauki szkolnej ale przede wszystkim samodzielne w myśleniu i działaniu, ciekawe świata, przyzwyczajone do aktywności fizycznej w każdą pogodę, nie straszna im zarówno leśna wycieczka pod górę ani żadne wyzwanie twórcze. Radzą sobie z piosenkami i zwrotami w języku angielskim, mają sporo wiedzy o przyrodzie, umieją współpracować i starają szanować się nawzajem, wiedzą gdzie szukać odpowiedzi na pytania, a najważniejsze, że nie boją się pytać :)

WRZESIEŃ - Co potrafię zrobić sam? Co potrafimy zrobić sami - naszą grupą?

Wszystko co dobre, szybko się kończy... Za nami czas odpoczynku, wyjazdów w nowe czy znane miejsca, zawierania znajomości, spotkań z przyjaciółmi.

Wróciliśmy uśmiechnięci, opaleni i z mnóstwem pomysłów w głowach, ale też stęsknieni i ciekawi jakie niespodzianki czekają na nas w przedszkolu.

Pierwsze dni września spędzimy na wspominaniu wakacji, dzieleniu się przygodami, opowiadaniu o skarbach znalezionych w czasie letnich wypraw. Choć początkowo do sal możemy wchodzić nieco nieśmiało, to jednak szybko pochłoną nas codzienne zabawy oraz zajęcia. We wrześniu będziemy mieć mnóstwo grupowych aktywności, przed nami m.in. nowy rytm dnia i ciekawe zajęcia, poznanie nowych sal, nowych kolegów, przypomnienie sobie grupowych i przedszkolnych zasad, odświeżenie przedszkolnych znajomości i przyjaźni. Będziemy odkrywać co potrafię zrobić najlepiej ja sam, a w czym jesteśmy świetni współpracując. Kolejne dni przyniosą nowe wyzwania, które będzie łączyło hasło: "Co potrafię... ja i moja grupa?"

Spróbujemy udowodnić, że potrafimy samodzielnie posprzątać zabawki, błyskawicznie usiąść w kole, czy też stanąć w parach, a pociąg to pestka – nawet dla 3-latka! Swoimi odkryciami i osiągnięciami będziemy dzielić sie z innymi grupami w Przedszkolu. Dzięki temu, poznamy się jeszcze lepiej, a SAMODZIELNOŚĆ będzie atrakcyjną zabawą i doświadczeniem, które będzie nam towarzyszyło przez cały najbliższy rok.

CEL WIODĄCY ROKU 2018/2019 SAMODZIELNOŚĆ MYŚLENIA I DZIAŁANIA

W roku szkolnym 2018/2019 jako cel strategiczny działalności przedszkola przyjęliśmy rozwój samodzielności dziecka, rozumianej jako samodzielność działania  i myślenia. Skoncentrowanie się na stymulowaniu samodzielności dzieci we wszystkich grupach przedszkolnych pozostaje w ścisłym związku zarówno z podstawą programową wychowania przedszkolnego, jak i z filozofią Kangurowego Przedszkola.

Samodzielność dziecka w wieku przedszkolnym ma charakter czynności i przejawia się w trzech aspektach:

- samodzielności praktycznej (samoobsługi), która ujawnia się w wykonywaniu codziennych czynności na rzecz samego siebie lub potrzeb rodziny; związana jest z samodzielnym radzeniem sobie w sytuacjach wymagających wykonania czynności samoobsługowych; dziecko samodzielne to dziecko umiejące wykonać szereg prac związanych z obsługą siebie oraz samodzielnie wykonywać powierzone mu obowiązki związane z pracami gospodarczymi i porządkowymi;

- samodzielności umysłowej, która polega na podejmowaniu decyzji i rozwiązywaniu problemów zarówno organizowanej zabawie, jak i pracy;

- samodzielności społecznej, która oparta jest na umiejętności porozumiewania się, współpracy, współdziałania, współdecydowania oraz odpowiedzialności za podejmowane decyzje społeczne.

To właśnie te trzy obszary i ich rozwijanie będą stanowiły cel naszej pracy.

Kangurowi rodzice mówią:

• Dla mnie nie ma nic trudnego,
    tego uczę się kolego
    w mym Przedszkolu Kangurowym
    − na przygody być gotowym!

Mama Hani i Janka

• Kto w Przedszkolu Kangurowym spędzi chwile dwie,
    jak żyć twórczo i radośnie doskonale wie!

Mama Marysi z 4-latków

• Przedszkole Kangurowe pyszne jak domowe.

Tata Ali z 6-latków

• Kangurki Turkusowe mają myśli kolorowe.

Mateusz 6-latki

• Bo przedszkolak kangurowy w tym przedszkolu jest wesoły.

Hania 6-latki

• Kangurki, kangurki lubią skakać aż pod chmurki

Maks 6-latki

Za co lubimy Kangurowe Przedszkole?

a.larysz@kanguroweprzedszkole.edu.pl